Badacze i Poszukiwacze wraz z paniami starały się przekazać wszystkim, jak ważne w życiu każdego człowieka są wartości, którymi należy się kierować w życiu. W związku z tym, postanowiliśmy wszystkim przedstawić niesamowita osobę, człowieka, który przez całe swoje życie, z pełnym oddaniem i poświęceniem niósł pomoc innym…Pan Czesław Borkowski, Honorowy Obywatel Nekli, wieloletni Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej, społecznik, radny, aktywny działacz…jednym słowem, nasz LOKALNY BOHATER. To właśnie Pan Czesiu w niezwykły sposób, swoim przykładem i czynami pozwolił nam dokładnie zapoznać się z najważniejszymi cechami, jakie powinni znajdować się w czołówce na naszej życiowej drodze.

Bardzo ważnym wydarzeniem we wtorek 24 października dla naszych przedszkolaków było spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji z Wrześni, młodszym aspirantem Piotrem Nawrockim. Pan Policjant dokładnie objaśnił młodszym przedszkolakom jak w bezpieczny sposób przechodzić przez jezdnię?, w jaki sposób poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do niebezpiecznych dla nas sytuacji?, komu można powiedzieć jak się nazywamy, a komu nie? Dzieci miały możliwość bliżej zapoznać się z niezwykłą pracą policjanta, jego strojem, potrzebnym wyposażeniem. Te dodatkowe akcesoria, które miał z sobą pan Piotr dodatkowo rozbudziły emocje naszych wychowanków. Kajdanki, kamizelki, pałki i czapki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Dnia 17 października nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście…byli to przedstawiciele schroniska w Skałowie, z którymi z pełnym zaangażowaniem podjęliśmy współpracę, aby choć trochę pomóc przy opiece nad psami i kotkami które z różnych względów nie mają własnego domu.

Jak co roku, 14 października jest dniem szczególnym, ponieważ w tym dniu obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Jest to bardzo ważna data dla wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników, związanych z  edukacją i kształceniem najmłodszych pokoleń. Przedszkolacy z naszego przedszkola już po raz drugi postanowili w szczególny sposób podziękować swoim ciociom i z tej okazji przygotowali specjalną  uroczystość. Głównymi prowadzącymi i wykonawcami byli najstarsi przedszkolacy z grup „Poszukiwaczy” i „Badaczy”, którzy wszystkich kolegów zaprosili tego dnia do sali na piętro, aby razem rozpocząć wspólne świętowanie.

Dnia 9 października zawitała do naszego przedszkola po raz kolejny Filharmonia Pomysłów, aby zaprezentować nam kolejne przedstawienie p: „Fantom Klawiaturnik”.  Sam tytuł bardzo zaciekawił dzieci, co sprawiło, że z ogromnym zaciekawieniem rozsiadły się wygodnie na dywanie. Artyści przenieśli nas w muzyczny świat, do komnaty zapomnianych i popsutych instrumentów, gdzie nagle pojawił się duch, który strzegł tajemnic strychu.

30 września, jak co roku obchodzimy Dzień Chłopca. W naszym przedszkolu w tym roku świętowanie przypadło nam o jeden dzień wcześniej, 29 września w piątek.  Tego dnia we wszystkich grupach przedszkolnych świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Tym razem postanowiliśmy spędzić go w nieco inny sposób. Z samego rana, nasi wspaniali chłopcy przyszli do przedszkola z uśmiechem i pełnym zadowoleniem. Otóż czekało na nich nie lada wyzwanie, w ciągu całego dnia sami zobowiązali się, że pokażą nam wszystkim, iż zasługują na miano „Małego dżentelmena”.

26 września nasze przedszkole odwiedził pan Grzegorz Górski, tata jednego z naszych młodszych przedszkolaków, który przybył do nas, aby opowiedzieć nam o swoim niezwykłym zainteresowaniu i hobby, chociaż nie tylko. Okazało się, że nasz gość od prawie 20 lat nurkuje w wodach całego świata i odwiedzając przedszkolaków chciał im przybliżyć ten niesamowity, bardzo niebezpieczny i ciekawy rodzaj spędzania wolnego czasu.

W piękny dzień, gdy na niebie uśmiechało się do nas złote słoneczko, nasze przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na niedaleką, choć bardzo ekscytującą wycieczkę. Wszyscy z ogromną radością i uśmiechem na twarzy dotarliśmy się na leśną polanę na Grabach, gdzie wspólnie wypatrywaliśmy wyczekiwaną…Panią Jesień!

Wrzesień to miesiąc, w którym, jak co roku włączamy się w akcję „ Sprzątania świata”. Tak było i tym razem, dlatego też 20 września był dniem, w którym panie szczególną uwagę dzieci zwracały na segregowanie śmieci i recykling. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem brały udział w pogawędce. Jednak główną atrakcją, której nie mogły się doczekać było wyjście na nietypowy spacer i rozpoczęcie naszej akcji. Pogoda w tym dniu była przepiękna, dlatego po pysznym śniadanku, dzielne i pełne zapału przedszkolaki wraz z nauczycielkami spotkały się przed przedszkolem.

11 września w przedszkolu a wcześniej na Festynie inauguracyjnym  gościliśmy w naszym przedszkolu naszych znajomych już aktorów z Filharmoni Pomysłów. Bardzo się wszyscy ucieszyliśmy, ponieważ spotkania z nimi są zawsze niesamowicie ciekawe, zabawne i wiele nas uczą zarówno o świecie muzyki, jak i tańca, tradycji i kultury. Tak było również i tym razem. Nasi goście przybyli do nas z przedstawieniem pt” Trąbisław Trututański.

1 września, jak co roku, wszystkie dzieci pożegnały już wakacje a tym samym zadowolone powróciły w przedszkolne mury.

Jak zawsze uśmiechnięte Panie już od samego progu witały wszystkie dzieci w przedszkolu. Po takim powitaniu nic nie jest straszne, dlatego starsze przedszkolaki wróciły z radością do swoich pań i kolegów, natomiast  najmłodsze dzieci powoli poznają, co to znaczy być prawdziwym przedszkolakiem. Pierwsze dni nowego roku szkolnego upłynęły szybko na wspólnej zabawie. Aby nie zapominać, że zabawa jest dla dzieci najważniejsza, 9 września, w sobotnie przedpołudnie, na naszym przedszkolnym parkingu  zorganizowaliśmy festyn rozpoczynający nowy rok szkolny

W przedszkolu pod koniec wakacji było bardzo pracowicie, ciekawie i pysznie a to za sprawą przygotowywanych przez dzieci i nauczycielki zdrowych przysmaków, które uświetnić mają festyn inauguracyjny Nowy Rok szkolny 2017/2018. Tematem festynu będzie zdrowie i zdrowa żywność, dlatego dzieci postanowiły włączyć się w akcję Los Vitaminos i upiec zdrowe ciastka zbożowe.