Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Jak bronić się przed obcymi zwierzętami? Jakie znamy numery alarmowe? Na wszystkie te pytania i nie tylko, wspólnie z naszym gościem próbowali odpowiedzieć młodsi przedszkolacy podczas spotkania z funkcjonariuszem Powiatowej Komendy Policji ze Wrześni.

Pan Tomek odwiedził nas 25 października, a celem jego wizyty było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach. Pokazał dzieciom swoje wyposażenie – kajdanki, lizak i czapkę, a także przypomniał nam numery alarmowe. Pan Policjant zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas podróży autem i podkreślił, że każde dziecko powinno jeździć w foteliku i zapiętych pasach.

Dnia 22 października w naszym przedszkolu dominowała pizza, a każde dziecko zamieniło się w PIZZAIOLE, czyli osobę, która robi pizzę. Pani Weronika z firmy „Piecyk na wyjeździe” przedstawiła nam swoje narzędzia pracy, które są jej potrzebne do przygotowania pizzy. Bardzo dokładnie wymieniła nam składniki, których używa do zrobienia pizzy, a dzieci starały się je zapamiętać. Następnie przeszliśmy do stanowisk pracy i każdy przedszkolak miał okazję przygotować własną pizzę.

Dnia 18 października 2019 r. nasze przedszkole obchodziło Dzień Drzewa. Z racji tego święta każda grupa przedszkolna przygotowała własne drzewo: gruszę, śliwę, jabłoń, kasztanowca i dąb. Sale na parterze i na piętrze zamieniły się w las, gdzie jesiennym liściom, kasztanom, żołędziom i szyszkom towarzyszyły nam odgłosy leśnych zwierząt,.

Największą niespodzianką dnia był nasz gość – Pan Marcin pracujący w służbie leśnej. Przedstawił nam makiety drzew liściastych i iglastych. Opowiedział nam o szkółkach leśnych, w których znaleźć można młode drzewa gotowe do posadzenia. Mieliśmy okazję zobaczyć maluchy wśród drzew, była to mała jabłoń, świerk i sosna, które posadziliśmy na terenie naszego przedszkola. Każda grupa ma teraz swoje własne drzewko, o które będzie dbać i doglądać jego wzrostu.

Dnia 17 października odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Na granicy pięciolinii” prowadzone przez Filharmonię Pomysłów. Tematem były „Zakamarki Sonostworków”.

Podczas występu przedszkolacy poznali Uku, który jest sonostworkiem i mieszka w ukulele oraz Heli, który ma swój dom w helikonie.

Dnia 14 października 2019 r. przypada bardzo ważne Święto dla każdego przedszkolaka. W tym dniu swoje święto mają wszystkie panie – ciocie w naszym przedszkolu.

W tym roku święto to przypadało w poniedziałek i z tej okazji najstarsza grupa „Badaczy” zaprosiła wszystkich min. przedstawicieli Rady Rodziców, panią dyrektor, właściciela przedszkola oraz wszystkie grupy i panie na specjalnie przygotowaną na ten Dzień uroczystość.

Starszacy powiedzieli wiele pięknych wierszyków i zaśpiewali przepiękne piosenki wśród których znalazły się: „Kolorowe listki”, „Nasza Pani”, ”Nasze przedszkole…”, a także zatańczyli dwie piosenki: „I love you baby” oraz „Sofia”.

Dnia 3 października 2019r. nasi przedszkolacy udali się na wycieczkę do Schroniska dla Zwierząt w Skałowie, w którym odwiedziliśmy nasze zaadoptowane psy /Jamiego i Miłka/, o które nieustannie dbamy.

W schronisku wszystkie dzieci powitał pan Tomek, który od wielu już lat zajmuje się tresurą psów a teraz dodatkowo jeszcze prowadzi spotkania z dziećmi nt.: właściwego zachowania się wobec nieznanego psa.

Dnia30 września nasze przedszkole odwiedził Pan Tomasz Kramski – nasz lokalny numer wśród maratończyków. Nasz gość biega, dodajmy że od ośmiu lat i tak pokochał ten sport, iż zgodził się podzielić tą pasją z naszymi przedszkolakami. Pan Tomek pokonuje teraz ogromne dystanse i maratony, chociaż zaczynał od krótkich tras. Będąc w przedszkolu nasz gość rozmawiał z przedszkolakami na temat sportu i dobrego odżywiania. Dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa "maraton" i dlaczego warto biegać

Dnia 26 września 2019r. nasze przedszkole po raz pierwszy w tym roku odwiedziła Filharmonia Pomysłów z koncertem pt. „Gdzie mieszkają dźwięki?”, które jest pierwszym spotkaniem z cyklu „Na granicy pięciolinii”.

Przedszkolaki podczas spektaklu muzycznego poznały Ministra Szarpidruta, a także Muzolka i Muzolinkę – nowe maskotki Filharmonii, które są przesympatyczne i są słodziakami.

Dnia 25 września 2019r. nasze przedszkole odwiedzili niesamowici goście, a mianowicie członkowie naszej lokalnej społeczności – seniorzy. Goście w nawiązaniu do Europejskiego Tygodnia Sportu postanowili promować sport i aktywność fizyczną wśród najmłodszych.

Tego dnia wszyscy przedszkolacy, a także ich ciocie przyszli do przedszkola ubrani w stroje sportowe. Celem tego spotkania z seniorami było integrowanie się grup przedszkolnych razem z seniorami oraz zachęcanie najmłodszych do aktywności na świeżym powietrzu.

Dnia 21 września w sobotę spotkaliśmy się wspólnie z rodzicami wyjątkowo z dwóch powodów: pierwszy to Dzień Przedszkolaka, a drugi to uroczyste pasowanie na „Małego Einsteina”. Nasze spotkanie nie odbyło się w przedszkolu ale gościliśmy się tego dnia w Grabach, na świetlicy i terenie wokół niej, gdzie odbył się Festyn Przedszkolny.

Ostatniego dnia lata dopisała nam zarówno świetna pogoda, jak i dobre humory. Nasi przedszkolacy wspólnie z rodzicami licznie zjawili się już przed godz. 10.00 na miejscu, gdzie już od samego początku na nie atrakcje przygotowane przez zaprzyjaźnioną z przedszkolem FILHARMONIĘ POMYSŁÓW.

Dnia 20 września to bardzo ważna data dla wszystkich Małych Einsteinów, ponieważ tego dnia podjęliśmy po raz kolejny akcję sprzątania świata. Tematem tegorocznej edycji było "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" . Czyli sprzątanie, ale i zmienianie swoich nawyków i przyzwyczajeń oraz zachęcanie, zwracanie uwagi na podejmowanie działań bardziej odpowiedzialnych i świadomych (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).

Już od samego rana dzieci z wszystkich grup przygotowywały się do wyruszenia na pomoc naszej ukochanej planecie Ziemi. Zaopatrzeni zostaliśmy w stosowne rękawice jednorazowe i worki do segregacji śmieci, które otrzymaliśmy z Zakładu Gospodarki Komunalnej Miasta i Gminy Nekla.

Tak przygotowani wszyscy ruszyliśmy do działania.

Dnia 10 września 2019r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk ARLEKIN ze studia artystycznego Białegostoku z przedstawieniem pt. „Zuzia w zaczarowanej krainie” dla dzieci z grup Wynalazcy, Odkrywcy i Podróżnicy, a także „Nasz nowy kolega Mambo” dla grupy Poszukiwaczy i Badaczy.

Zuzia w zaczarowanej krainie” to opowieść o dziewczynce, która miała pójść pierwszy raz do przedszkola. Zuzia była zrozpaczona, nie wyobrażała sobie opuścić mamy. Sytuację uratował dziadek, który pomógł Zuzi. Przedstawił jej różne osoby, niektórzy z nich stali się jej przyjaciółmi. Ostatecznie Zuzia przekonała się do przedszkola. Po tym przedstawieniu utwierdziliśmy się w przekonaniu, że przedszkole jest miejscem, które nas uczy i pozwala spędzić czas bawiąc się z przyjaciółmi.