Nasi czworonożni przyjaciele

Witamy ze Schroniska w Skałowie. Wasi podopieczni z wytęsknieniem czekają na każdą wiadomość od Was.

Zyga, leciwy kocur lubi bardzo dużo spać i wygrzewać się przy oknie w swoim pokoiku, który ostatnio dzielił z kotką Marysią. Jaka była jego radość gdy odwiedziła go w Waszym imieniu pani Ania. Łasił się jak kociak i przytulał mrucząc radośnie przy tym.

Zyga uwielbia kiedy się go głaszcze po pyszczku, za uszkami, które trochę są nadszarpnięte przez los. Jest dużym i dość starym już kotem, bo ma 10 lat ale jeszcze potrafi skakać i baraszkować jak młody. Zyga potrzebuje niestety już leków i nie może liczyć na to, iż ktoś zabierze go do prawdziwego domu jak może się stać z Maryśką, dlatego bardzo mocno próbował wykorzystać odwiedziny i poprzytulał się za wszystkie czasy.

Mamy nadzieję, że wiosną może uda się przedszkolakom znowu odwiedzić schronisko i dopieścić naszego kocura.

Jak już wiecie z listu Wasz piesek Miko, ma nowy dom w Swarzędzu i jest wsparciem dla dziewczynki, która bardzo tego potrzebowała. Za jego namową zgodziliście się przenieść waszą adopcję na pieska, który w Schronisku jest niemalże od zawsze. Jest to dość stary już piesek Maniek, który liczy sobie 14 lat. Jest to kundelek nie za duży, bardzo przyjazny dla ludzi i chętnie nawiązujący kontakt. Niestety z uwagi na swój wiek Maniek potrzebuje już częstej opieki weterynaryjnej, ma problemy z ząbkami i trochę już ze wzrokiem. Nie zdaje sobie jednak sprawy ze swojej psiej starości i cieszy się, merda ogonkiem i szczeka radośnie jak każdy młodszy psiak.

Z pewnością z radości, że zaopiekowaliście się nim obskoczy Was dookoła i radośnie zaszczeka. Być może odwiedzimy Wasze przedszkole?

Bardzo dziękujemy Wam za wasze dobre i kochane serduszka a nie jest łatwo tak wiele ich znaleźć. Cieszymy się również, że tak dojrzale podeszliście do adopcji Miko i od razu zaopiekowaliście się innym pieskiem. Przesyłamy na razie tylko kilka zdjęć Mańka, bo do końca nie wierzyliśmy w szczęście jakie go spotkało ale obiecujemy wysłać więcej. Za to zdjęć Zygi mamy całe mnóstwo. Pozdrawiamy naszych przyjaciół z przedszkola „Mali Einsteini” w Nekli i do zobaczenia.