Nasze sukcesy ...

18 stycznia 2018 r. w sali Nekielskiego Ośrodka Kultury odbył się VIII Bożonarodzeniowy Przegląd Kolęd, którego organizatorem był Zespół Muzyczny - Rudi Band Świat Muzyki - Rudolfa Topolskiego, a współorganizatorem nasze przedszkole oraz NOK.

Podczas tego przepięknego koncertu dzieci z różnych przedszkoli min: Akademii Talentów, Wróbelka Elemelka z Czerniejewa, z wrzesińskiego niepublicznego przedszkola „Bajka”, przedszkola przy szkole w Targowej Górce oraz naszego prezentowały swoje umiejętności nie tylko wokalne ale i artystyczno - sceniczne.

Przegląd podzielony był na dwie kategorie wiekowe: 3,4-latków oraz 5,6-latków.

W pierwszej kategorii prezentowało się dziesięcioro dzieci, które swoim wdziękiem, urokiem i dziecięcą naturalnością chwyciły za serca jurorów. Z wielką trudnością wybrano trójkę zwycięzców i przydzielono I, II, i III miejsca:

I miejsce zajęła Natalia Musiałkiewicz

II miejsce przypadło w udziale naszej wychowance z najmłodszej grupy „Odkrywców” min:

Antoninie Marii Markiewicz, która zaśpiewała kolędę pt: „Przybieżeli do Betlejem”. Antosia zaśpiewała z takim profesjonalizmem i swobodą, jak gdyby scenę znała już od dawna. Byłaś niesamowita Antosiu...

III miejsce zajęła Aleksandra Balicka

Druga kategoria miała liczne grono prezentujących się przedszkolaków, gdyż udział zapowiedziało aż 36 dzieci. Kilkoro nie dojechało na występ ale i tak grupa prezentujących się początkujących artystów była bardzo liczna.

Podobnie jak poprzednio jurorzy wybierając zwycięzców mieli wielki kłopot, ponieważ wszystkie dzieci włożyły w występ całe swoje serduszka i z całej mocy starały się zaśpiewać wybraną kolędę najpiękniej jak potrafili. Nie wystarczyło więc znać tekst i melodię, w ocenie brana była pod uwagę swoboda sceniczna, artystyczny image.

Po długich obradach wybrano zwycięzców:

I miejsce zajęła Katarzyna Kierzenkowska

II miejsce i w tym przypadku -z czego ogromnie się cieszymy-przypadło w udziale naszej wychowance z grupy „Badacze”:

Alicji Sajdak, która zaśpiewała kolędę pt: „Lulajże Jezuniu” .

Ala swoim urokiem, skromnością i niezwykle ciepłym głosem ujęła całą komisję, która uznała, iż zasługuje ona na zwycięstwo. Byłaś cudowna...

III miejsce zajęła Nadia Rozrażewska

Występy dzieci miały tak wysoki poziom, iż jurorzy postanowili przyznać jeszcze wyróżnienia. Wybrano siedmioro dzieci, które otrzymały tę nagrodę.

Czworo wyróżnionych to nasi podopieczni:

Marta Jackowiak „Wynalazca”

Jakub Andersz „Poszukiwacz”

Marcel Rzepecki „Poszukiwacz”

Marcel Bambrowicz „Badacz”

Wszystkim uczestnikom przeglądu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych wychowanków, którzy stawili się na przegląd i przepięknie zaprezentowali ze swoimi kolędami i pastorałkami. Jesteśmy z Was bardzo, bardzo dumni.