Dnia 15 listopada 2021 roku grupa „ Poszukiwaczy” i „ Badaczy”, jako najstarsi przedstawiciele całej społeczności przedszkolnej przyłączyli się do obchodów Dnia Niepodległości.

Dzieci wybrały się na spacer aby odwiedzić ważne dla Nekli miejsca. Dla upamiętnienia i uczczenia zamierzchłych wydarzeń oraz ku pamięci naszych rodaków, którzy poświęcili dla Polski to co najcenniejsze – życie, złożyliśmy znicze. Stanęliśmy przy „ Kamieniu Sybiraków”, przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich, przy starej Szkole oraz w najważniejszym miejscu obchodów Świąt Narodowych- na rynku.

Dnia 10 listopada 2021 roku nasza przedszkola społeczność udała się na wycieczkę do znajdującego się nieopodal rezerwatu archeologicznego w Gieczu, po to by zgłębić swoją wiedzę na temat kowala. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość spacerować po terenie osady. Już na samym wejściu mogliśmy zobaczyć wykopaliska-kamienne fundamenty palatium

Dnia 21 października 2021 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady dotyczące poruszania się po drodze , a także dowiedzieliśmy się dlaczego tak ważne jest noszenie kamizelek odblaskowych i odblasków. Ponadto mieliśmy możliwość usłyszeć z czym na co dzień  w swojej pracy zmaga się osoba wykonującą zawód policjanta. Nasi goście zapoznali nas również z policyjnymi atrybutami.

Dzień 9 listopada rozpoczął się zupełnie inaczej niż zwykle. Już od samego rana na korytarzach przedszkolnych pojawiły się niezwykłe przedmioty i  wspaniałe rękodzieła.

Stało się tak za sprawą naszych cioć ale i jednego z tatusiów /tata Marcela – PODRÓŻNIKA/.

Dnia 05.11.2021 odbyło się kolejne już w tym roku szkolnym spotkanie z Filharmonią Pomysłów. Jak zawsze i tym razem podczas koncertu dzieci przeniosły się wraz z naszymi gośćmi w świat dźwięków, a dokładniej było to spotkanie „na granicy z pięciolinią”. Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością obejrzały przedstawienie, którego głównymi bohaterami były: Tuptusia, Muzolinka oraz tajemnicza dźwiękokręciołą. Dzieci bawiły się i tańczyły do różnych stylów tanecznych, z zaangażowaniem pomagały Tuptusii odzyskać utracony głos, a uśmiechom nie było końca.

Dnia 20.10.2021 roku nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość-pies Saga wraz ze swoim właścicielem Panem Tomkiem. Przyjechali oni do nas z wizytą z zaprzyjaźnionego schroniska w Skałowie, w którym  to mieszkają zaadoptowane przez nas pieski Jami i Miko.

Spotkanie miało formę edukacyjną i odbyło się na przedszkolnym parkingu. 

Dnia 4 października 2021 r., wszystkie grupy z przedszkola „Mali Einsteini”, kolejno autokarem wyruszyły w podróż do zaczarowanego parku. Zaczarowanego, gdyż park właśnie znajdować się zaczął pod magiczną władzą pani jesieni a dzieci, chciały zobaczyć na własne oczy tę magię.

 

W dniach 08.10.-14.10.2021 r. w naszym przedszkolu trwał „Tydzień gier planszowych”. Gry planszowe nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą, rozwijają i budują więzi. Podczas zabawy dzieci ćwiczyły zdrową rywalizację, czyli umiejętność zarówno wgrywania jak i przegrywania. Wynalazcy wraz ze swoimi ciociami idąc śladem kolorowych stópek dotarli do „Figurkowa”, gdzie rozwijając swoją koordynację wzrokowo-ruchową, bawiąc się kolorowymi figurami, jednocześnie poruszając się po nich dotarli do mety.

Dnia 05.10.2021 odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Filharmonią Pomysłów. Jak zawsze i tym razem podczas koncertu dzieci przeniosły się wraz z naszymi gośćmi w świat dźwięków, który mieścił się w „muzycznej kamienicy”.

Tymi oto słowami 30 września 2021 roku „Mali Einsteini” rozpoczęli świętowanie Dnia Chłopca. Przedszkolny parking zamienił się w plac budowy. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć z bliska kilka budowlanych maszyn, poznać ich nazwy, a także ich przeznaczenie. Oczywiście każdy wie, że przedszkolak niczego nie boi się... O czym i tym razem mogliśmy się przekonać. Dzieci bez wahania postanowiły poznać maszyny od środka i tak oto jeden po drugim zasiadali na fotelach: koparki, koparko-ładowarki, wywrotki, a także wysięgnika teleskopowego.

Dnia 22.09.2021 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka. Rozpoczęliśmy ten dzień od  rozmów na temat jego wyglądu  ,kolorów, wielkości, kształtu, smaku, a także różnych odmian i dyskusji dlaczego warto jeść jabłuszka i pod jaką postacią. Następnie nasze sale zamieniły się w „Kuchcikowo”, a w całym przedszkolu unosił się przepiękny zapach jabłek.

Dnia 21 września 2021 roku cała społeczność naszego przedszkola udała się do Szumi Boru, by tam w zgodzie z przyrodą świętować Dzień Przedszkolaka, a także powitać w naszych szeregach nowych przedszkolaków i dokonać ich pasowania.  Na „Małych Einsteinów” czekało nie lada wyzwanie-BIEG NA ORIENTACJĘ. 

Każda z grup otrzymała mapę, na której to zostały zaznaczone punkty kontrolne, a w nich specjalnie przygotowane zadania. Wynalazcy i Odkrywcy udowodnili, że chętnie pomagają zwierzętom w zdobywaniu pokarmu, doskonale radzą sobie z czynnościami konstrukcyjnymi –zbudowali kopczyk dla mrówek, ale również są niezwykle odważni i nie straszna jest im nawet mgła. Ponadto wykazali się spostrzegawczością i doskonałą umiejętnością przeliczania, a także sprawnością fizyczną podczas pokonywania zarówno trasy biegu jak i napotykanych przeszkód.