Dzień Gier planszowych u Małych Einsteinów…

W dniach 08.10.-14.10.2021 r. w naszym przedszkolu trwał „Tydzień gier planszowych”. Gry planszowe nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą, rozwijają i budują więzi. Podczas zabawy dzieci ćwiczyły zdrową rywalizację, czyli umiejętność zarówno wgrywania jak i przegrywania. Wynalazcy wraz ze swoimi ciociami idąc śladem kolorowych stópek dotarli do „Figurkowa”, gdzie rozwijając swoją koordynację wzrokowo-ruchową, bawiąc się kolorowymi figurami, jednocześnie poruszając się po nich dotarli do mety. Odkrywcy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności podczas gry „Jesienny dywanik”, rzucali kostką, przeliczali oczka, poruszali się pionkami po planszy, rozwiązywali różnorodne zadania, naśladowali zwierzątka, a także budowali proste zdania. Podróżnicy bawili się z Panią Jesienią, podczas swojej gry wykonywali różnorodne zadania, a także rzucali do celu. Poszukiwacze wraz ze swoimi ciociami świetnie bawili się podczas „Planszowego grania na dywanie”, ćwiczyli swoją pamięć, a także doskonalili umiejętność kodowania. Natomiast Badacze jako najstarsza grupa mieli nieco trudniejsze zadanie, zdobywali punkty , rozwiązywali zagadki słowne, wykazywali się ogromną wiedzą na temat jesieni, a także świetnie bawili się podczas rozwiązywania zadań matematycznych i językowych. Na zakończenie „Tygodnia gier planszowych” wszystkie grupy zagrały w grę „Kapelusz Pełen Zawodów” przygotowaną z okazji Dnia Nauczyciela. Podczas tej gry wszyscy mieliśmy możliwość świetnie się bawić, a także dowiedzieć w jakie inne zawody każdego dnia wciela się nauczyciel, a także jak ważna jest jego rola . Był to tydzień pełen wrażeń.

Dzień z Filharmonią Pomysłów…

Dnia 05.10.2021 odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z Filharmonią Pomysłów. Jak zawsze i tym razem podczas koncertu dzieci przeniosły się wraz z naszymi gośćmi w świat dźwięków, który mieścił się w „muzycznej kamienicy”.
Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością obejrzały przedstawienie, pt. „Pomyssawka muzyczna”, której głównymi bohaterami były: wesoła, pluszowa „Gitaśka” oraz gitara elektryczna.

Dzieci bawiły się i tańczyły do rytmów gitary elektrycznej i śpiewu aktora, a uśmiechom nie było końca.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty z Filharmonią Pomysłów.

Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

 

Dnia 22.09.2021 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka. Rozpoczęliśmy ten dzień od  rozmów na temat jego wyglądu  ,kolorów, wielkości, kształtu, smaku, a także różnych odmian i dyskusji dlaczego warto jeść jabłuszka i pod jaką postacią. Następnie nasze sale zamieniły się w „Kuchcikowo”, a w całym przedszkolu unosił się przepiękny zapach jabłek.

Wynalazcy rozwijali umiejętność posługiwania się nożykiem podczas krojenia jabłek, umieścili przygotowane jabłka w garnku i wspólnie ze swoimi ciociami przygotowali przepyszny kompot. Odkrywcy rozwijając kulinarne zainteresowania odmierzali, przesypywali, ugniatali, wałkowali, wykrawali, a nawet sprawdzali czy cukier na pewno jest słodki, ostatecznie przygotowując chrupiące „Jabłkowe całuski”. Podróżnicy postanowili przygotować rogale, odmierzali, dorzucali, przesypywali, a nawet sprawdzali jak rośnie drożdżowe ciasto. Ponadto udowodnili, że świetnie radzą sobie z posługiwaniem się nożem samodzielnie obierając i krojąc jabłka. Kiedy wszystko było już gotowe samodzielnie zawinęli rogale z jabłkowym nadzieniem. Poszukiwacze i Badacze jak na starszaków przystało przygotowali królową jabłkowych wypieków-szarlotkę. Odmierzali potrzebne produkty, przesiewali mąkę, a nawet perfekcyjnie rozbijali jaja i zagniatali ciasto. Oczywiście samodzielnie przygotowali niezbędny do ciasta mus jabłkowy. Był to bardzo udany dzień, który pokazał nam, że w murach „Małych Einsteinów” mamy wielu kandydatów na MasterChef.

Witamy jesień… z wizytą w parku…

Dnia 4 października 2021 r., wszystkie grupy z przedszkola „Mali Einsteini”, kolejno autokarem wyruszyły w podróż do zaczarowanego parku. Zaczarowanego, gdyż park właśnie znajdować się zaczął pod magiczną władzą pani jesieni a dzieci, chciały zobaczyć na własne oczy tę magię.

Podczas spaceru dzieci odkrywały dary jesieni, uczuły się i aktywnie spędzały czas. Mieliśmy okazję pozbierać pierwsze jesienne liście, szukaliśmy pod dębem żołędzi a w alei kasztanowców – kasztanów. Grupa „Podróżników” miała ogromne szczęście, ponieważ spotkali rudą wiewiórkę. Wszystkie grupy bawiły się znakomicie, zwłaszcza, że dopisała nam piękna pogoda. Po wyczerpujących przygodach z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do przedszkola, gdzie mogliśmy swoje wrażenia przelać na papier..

Dzień Chłopca u Małych Einsteinów… czyli spotkanie z Bobem Budowniczym

Bob Budowniczy, zawsze da radę!
Bob Budowniczy, nie jest sam !

 

Tymi oto słowami 30 września 2021 roku „Mali Einsteini” rozpoczęli świętowanie Dnia Chłopca. Przedszkolny parking zamienił się w plac budowy. Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć z bliska kilka budowlanych maszyn, poznać ich nazwy, a także ich przeznaczenie. Oczywiście każdy wie, że przedszkolak niczego nie boi się... O czym i tym razem mogliśmy się przekonać. Dzieci bez wahania postanowiły poznać maszyny od środka i tak oto jeden po drugim zasiadali na fotelach: koparki, koparko-ładowarki, wywrotki, a także wysięgnika teleskopowego.

Dla wszystkich był to dzień niezapomnianych emocji, a w szczególności dla naszych chłopców. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Serdecznie podziękowania dla naszych pomocników Boba Budowniczego – firm:  pana Szymona A. oraz pana Dariusza C.

Dzień Przedszkolaka u Małych Einsteinów ...

Dnia 21 września 2021 roku cała społeczność naszego przedszkola udała się do Szumi Boru, by tam w zgodzie z przyrodą świętować Dzień Przedszkolaka, a także powitać w naszych szeregach nowych przedszkolaków i dokonać ich pasowania.  Na „Małych Einsteinów” czekało nie lada wyzwanie-BIEG NA ORIENTACJĘ. 

Każda z grup otrzymała mapę, na której to zostały zaznaczone punkty kontrolne, a w nich specjalnie przygotowane zadania. Wynalazcy i Odkrywcy udowodnili, że chętnie pomagają zwierzętom w zdobywaniu pokarmu, doskonale radzą sobie z czynnościami konstrukcyjnymi –zbudowali kopczyk dla mrówek, ale również są niezwykle odważni i nie straszna jest im nawet mgła. Ponadto wykazali się spostrzegawczością i doskonałą umiejętnością przeliczania, a także sprawnością fizyczną podczas pokonywania zarówno trasy biegu jak i napotykanych przeszkód.  Podróżnicy, Poszukiwacze oraz Badacze mieli nieco trudniejszą trasę. Udowodnili, że świetnie znają odgłosy lasu oraz, że nawet w lesie można spotkać figury geometryczne.  Pokazali, że są z nich prawdziwi grzybiarze i potrafią odróżnić muchomorki od grzybów jadalnych, wykazując się przy tym doskonałą umiejętnością liczenia.  Świetnie poradzili sobie również z rozwiązywaniem zagadek o leśnych zwierzątkach i naśladowaniem ich. Oczywiście Oni również wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną podczas biegu, spaceru po kamieniach, a także wędrówki wzdłuż rzeczki. Wszystkie grupy z powodzeniem, a także uśmiechem na twarzy dotarły do mety.

Po ukończonym biegu na orientację nadszedł czas na pasowanie i nagrodzenie wszystkich złotymi medalami. Wynalazcy wraz z Rodzicami, Odkrywcy, Podróżnicy, Poszukiwacze oraz Badacze wzięli udział we wspólnej zabawie, zaprezentowali przygotowane piosenki, a także powitali w szeregach „Małych Einsteinów” nowych przedszkolaków. Nowoprzyjęte dzieci otrzymały dyplom pasowania na przedszkolaka. Wszystkie dzieci otrzymały złoty medal za udział w  „Dniu Przedszkolaka-O przyrodę dbamy i z niej korzystamy”. To niezwykłe spotkanie na łonie natury zakończyliśmy zabawą przy piosence „Rozśpiewany las”.

Dzień Dziecka u Małych Einsteinów ...

My jesteśmy dzieci jak dzieci,
Czasem krnąbrne, czasem czupurne,
Ale chcemy, by księżyc świecił,
A noce nie były pochmurne...
Chcemy, by nie było dnia bez słońca,
Pracy bez pięknej radości.
Chcemy, by ziemia śpiewająca
Pełna była dobrej miłości.

                                        (T. Kubiak)

 

Dnia 1 czerwca 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. W ten dzień, dzieci z poszczególnych grup naszego przedszkola zgodnie ze wskazaniami sanitarno-epidemiologicznymi zbierały się na parkingu, aby uczcić swoje święto i pobawić się na zamkach dmuchanych / jak co rocznie / oraz pojeździć kolejką.

Niestety z powodu niepogody – dzieci uczestniczyły tylko w części atrakcji przygotowanych dla nich tego dnia. Dalszy ciąg zabaw na zamkach wypadł nie 1-szego a 2-giego czerwca.

W ramach propagowania założeń tego święta, wszystkie nasze przedszkolaki w dniu swojego święta uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską.

Inicjatorem Międzynarodowego Dnia Dziecka jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego.

W Polsce jest obchodzone 1 czerwca, a każdy rodzic o nim pamięta.

Wszystkiego najlepszego naszym milusińskim składają wszyscy pracownicy przedszkola.