Konkurs recytatorski

Wieczorem 8 listopada bardzo nastrojowo i poważnie zrobiło się w NOK-u. Właśnie tam odbywał się konkurs recytatorski z udziałem naszych podopiecznych. Wspólnie z innymi dziećmi z naszych gminnych przedszkoli, dzieci spróbowały swoich sił podczas recytacji wierszy patriotycznych.

Z niezwykłą powagą i bardzo nastrojowo przedszkolacy recytowali wiersze naszych polskich poetów, mówiące o walce, pięknie ojczystego kraju, naszej małej i dużej ojczyźnie. Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i przepięknie się prezentowali.

Z naszego przedszkola wystąpiło dziewięcioro dzieci z grup starszych. Wszyscy bardzo się starali i wspaniale reprezentowali nasze przedszkole. Ogromnie wszystkim Wam gratulujemy i trzymamy kciuki na dalsze śmiałe wystąpienia i piękne prezentacje.

Spotkanie z harcerzami

Dnia 8 listopada 2018r. odwiedzili nasze przedszkole niezwykli goście: harcerze wraz z komendantem Ośrodka ZHP Watra w Nekli Zdzisławem Pawlakiem, który opowiedział również o początkach Związku Harcerstwa Polskiego na naszych ziemiach i o ich założycielu Andrzeju Małkowskim.

Harcerze w bardzo przystępny sposób przedstawili ideę harcerstwa, opowiedzieli o harcerskich tradycjach, a także omówili elementy swojego ubioru.

Harcerki pokazały, iż noszą szare mundury, spódnice i rogatywki (nakrycie głowy) oraz mają naszywkę WAGGS na lewej kieszeni munduru. Natomiast harcerze noszą mundury i rogatywki koloru zielonego oraz mają naszywkę WOSM na lewej kieszeni munduru. W skład ubioru wchodzą jeszcze: parciany pas harcerski, bojówki (spodnie) również dla harcerek, getry oraz nakrycia głowy jak rogatywka i beret, chusta oraz pierścień.

Na prawym rękawie harcerze przyszywają sobie sprawności jakie zdobyli. Na lewym natomiast ramieniu znajduje się sznur funkcyjny: zielony – przyboczny, granatowy – drużynowy a brązowy – zastępowy. Nad lewą kieszenią munduru znajduje się krzyż harcerski. Niekiedy harcerze noszą również koszulki t schirty z lilijką lub kurtki i polary harcerskie.

 

Jednak nasi goście nie tylko pokazali nam i opowiedzieli jak wyglądają i czym zajmują się harcerze ale podczas spotkania zaśpiewali nam też kilka piosenek harcerskich.

Przedszkolacy mieli też okazję zdobyć sprawności zuchowe, jak np.: trudną sprawność milczka, sprawność muzyczną oraz sprawność zręczności i szybkości. Nasze umiejętności oceniał nasz gość, pan Zdzisław, który bardzo uważnie przyglądał się jak udaje nam się wypełnić zadania. Na koniec spotkania druhny i druhowie przygotowali dla przedszkolaków zabawy integracyjne, które sprawiły wszystkim wielką radość.

Filharmonia Pomysłów

Dnia 5 listopada 2018r. nasze przedszkole odwiedziła ponownie Filharmonia Pomysłów, która tym razem zabrała dzieci na koncert do Instytutu Nudynapudynazologii Stosowanej. Wszyscy przenieśli się do instytutu Doktora Pięciolinka, który wraz z artystami z Ameryki Południowej, a dokładniej z Peru, próbowali zaradzić nudzie i złej pogodzie. Muzycy przywieźli z sobą kilka instrumentów, różniących się nieco od tych które przedszkolaki już znały. Były to między innymi: quenacho – flet indiański, charango – mała gitara, chajchas – grzechotka indiańska, quena – bambusowy flet, fletnia Pana, zaklinacz deszczu – kij deszczowy oraz marakasy.

Przy muzyce peruwiańskiej, nasi milusińscy wspólnie z doktorem Pięciolinkiem i Panem Kotem próbowali uleczyć z nudy dziewczynkę o imieniu Julka, która była bardzo nieszczęśliwa i smutna a dzięki specjalnemu czarowi muzyki i odpowiedniemu lekarstwu opuściła ją nuda i powrócił do niej uśmiech i radość.

To magiczne lekarstwo składało się z dwóch szczególnych składników: pasji i dobrego towarzystwa, których w naszym przedszkolu nie brakuje. Lek przydał się bardzo Julce, lecz przedszkolakom nie był i miejmy nadzieję nigdy nie będzie potrzebny - co widać na zdjęciach.

Muzyczne Studio Nagrań

Dnia 31 października 2018 roku w naszym przedszkolu gościli niespotykani goście: pan Janusz i pan Marek, którzy dzięki niezwykłej opowieści wprowadzili nas w świat muzycznego studia nagrań. Wszystko to odbyło się za sprawą Janka Zdolnego i Janusza Głuchego, którzy byli bohaterami opowieści. Historia zaczęła się od przyjścia Janka, który chciał nagrać piosenkę w studio, lecz nie wiedział od czego zacząć. Z początku jednocześnie grał na gitarze elektrycznej i śpiewał piosenkę, której tekst nie był dopracowany. Realizator dźwięku Pan Głuchy wytłumaczył Jankowi, że najpierw nagrywa się akompaniament, a później się do niego śpiewa. Cała sztuka nagrania jest bardzo trudna i wymaga przygotowania oraz serii prób. Niekiedy można nagranie podzielić na części i nagrywać po kawałku dany utwór. Tak też się stało z nagraniem przedszkolaków, którzy postanowili spróbować swoich umiejętności wokalnych przed mikrofonem. Było to trudne zadanie, gdyż dzieci musiały nauczyć się najpierw tekstu a później jeszcze go zaśpiewać ale efekt okazał się bardzo ciekawy. Podopieczni śpiewali etapami pierwszą zwrotkę a wszystkie panie drugą. Całość pan Marek połączył i powstała piękna piosenka w wykonaniu dzieci i nauczycielek. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobała się wizyta naszych gości i to w jaki sposób można utrwalić i zapisać głos ludzki oraz co można z nim zrobić /a można duuużżżo/.

Szkoda, że naszej piosenki nie uda się posłuchać na listach przebojów, chociaż może niedługo, kto to wie… oto nasza piosenka...

A kiedy chcesz nagrywać to pamiętaj, że
Do tego przygotować musisz dobrze się
I musisz wiedzieć co? Gdzie? Jak? I po co?
Jeżeli chcesz by inni chcieli słuchać Cię.

 

A kiedy już do studia zdecydujesz się
Nie wszystko na raz bo to będzie bardzo źle
Mikrofon, gitara, podkład czy śpiew
Do tego przygotować musisz dobrze się.
La, la, la …

Sygnalizatorek Jacek i jego przygody

Dnia 26 października 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Sygnalizatorek Jacek ”. Podczas występu dzieci dowiedziały się wiele o przepisach ruchu drogowego i ich przestrzegania. Artyści przedstawili problem nieodpowiedzialnych i nierozważnych kierowców.

Dzieci nauczyły się jak przechodzić przez ulicę, przypomniały sobie, że trzeba obejrzeć się najpierw w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo. Przedszkolacy dowiedzieli się również jak być widocznym na chodniku i podczas marszu poprzez zakładanie czapki, kamizelki odblaskowych. Przedstawienie opowiadało o pewnym małym jeżyku, który nie mógł wrócić do swojej mamy, gdyż wybudowano drogę w lesie. Mały jeż spotyka kilka zwierzątek, które proponują mu sposób przemieszczania się: kreta, muchę oraz spotyka sygnalizatorka Jacka, który bezpiecznie przeprowadza go na drugą stronę. Dzięki pomocy i właściwym zasadom, jeżykowi udaje się bezpiecznie przejść a przedszkolakom utrwaliło podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Występ bardzo się spodobał wszystkim przedszkolakom.

Spotkanie z Panami Policjantami

Dnia 24 października 2018r. grupy „Poszukiwaczy” i „Badaczy” udały się na komisariat policji we Wrześni. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. Wizyta rozpoczęła się w sali edukacyjnej Komendy Powiatowej Policji, gdzie odbywają się spotkania, lekcje edukacyjne i policjanci mają również szkolenia i odprawy. W czasie pobytu pan policjant przypomniał dzieciom podstawowe numery alarmowe, które przedszkolacy doskonale pamiętali:

  • 112 – numer ogólny

  • 997 – policja

  • 998 – straż pożarna

  • 999 – pogotowie ratunkowe.

Pracownik komisariatu udzielał wskazówek jak zachowywać się w stosunku do nieznajomych, kiedy np.: w domu nie ma dorosłych. Zwrócił uwagę i polecił starszakom, aby ustalili hasło z rodzicami, które pomogłoby, ustalić czy osoba podająca się za znajomego, faktycznie nim jest. Funkcjonariusz przekazał informacje, jak zachowywać się w stosunku do zaczepiających nas nieznanych osób. Ważne jest wówczas, aby od nieznajomych nie brać nic do picia ani jedzenia, a w razie zagrożenia uciekać w miejsce, gdzie jest dużo ludzi. Policjant rozmawiał też z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał dzieciom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych. Następnie przedszkolacy obejrzeli krótki film animowany podsumowujący tematy jakie poruszali z panem policjantem.

Bardzo dużą atrakcją dla dzieci było zwiedzenie innych pomieszczeń komisariatu takich jak: cela aresztu oraz dyżurka, gdzie bez przerwy dzwonił telefon i gdzie wzywa się pomocy i jednocześnie tę pomoc uzyskuje.

Na zakończenie przedszkolacy mogli obejrzeć duży radiowóz i zobaczyć jak wygląda w środku. Dzieci podziękowały bardzo panom policjantom i podarowały drobny upominek.

W tym samym czasie dzieci młodsze odwiedził w przedszkolu inny funkcjonariusz – dzielnicowy Komisariatu w Nekli, pan Maciej, który przybył do małych przedszkolaków prosto z interwencji i opowiedział jak wygląda praca policjanta w małej miejscowości.

Dzieci miały okazję poznać w jaki sposób policjanci ze sobą się kontaktują, jakich atrybutów używają w swojej pracy i do czego są im one potrzebne. Wspólnie też przypomnieliśmy sobie jak należy zachowywać się podczas wycieczek i spacerów, jak bezpiecznie poruszać po drodze, jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas kontaktu z nieznajomymi i jak postępować w sytuacji zagrożenia. Utrwaliliśmy sobie też najważniejszy numer telefoniczny: 112.

Wizyty i kontakty z policjantami są zawsze bardzo ciekawe i atrakcyjne dla dzieci, często jest to pierwsza funkcja i rola jaką dzieci chciałyby pełnić w przyszłości. Spotkania te wnoszą wiele ciekawych informacji, które w formie utrwalenia zapadają w pamięci na długie lata. Dziękujemy naszym dzielnym policjantom, że tak oddanie służą nam wszystkim i dbają o nasze bezpieczeństwo.

Z wizytą na Dniu Seniora

Dnia 17.10.2018r. grupa „Poszukiwaczy” udała się do Nekielskiego Ośrodka Kultury na uroczystość z okazji Dnia Seniora. Przedszkolacy przygotowali dla zebranych tam gości w formie krótkiej części artystycznej przepiękny występ. Była to związana z aktualną porą roku opowieść jesienna z wierszykami i piosenkami. Jesień przedstawiona była jako piękna, wesoła i kolorowa pani, pełna niespodzianek i dobrych myśli. Jesień zarówno ta za oknem, jak i związana z częścią naszego życia jest spełnieniem pragnień i kolorowym snem.

A jednym z nich były drobne upominki od dzieci dla naszych Seniorów. Występ podobał się wszystkim bardzo a zachęcone 5-latki, przedstawiły go zaraz następnego dnia swoim kolegom, koleżankom, którzy dowiedzieli się co to znaczy senior i kto nim może zostać.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne święto Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji najstarsza grupa „Badaczy” przygotowała część artystyczną na którą zaprosiła kolegów i koleżanki z młodszych grup, wszystkie panie pracujące w przedszkolu, panią dyrektor, przedstawicieli z Rady Rodziców oraz właściciela przedszkola – organ prowadzący.

Starszacy przygotowali piękną formę artystycznego wyrazu z wierszykami, piosenkami i przepięknymi życzeniami, które płynęły prosto z serca i były wyrazem ich wdzięczności i radości. Nie zabrakło również pięknych niespodzianek i drobnych upominków. Wszystkie panie były bardzo wzruszone i ogromnie szczęśliwe przecież sensem pracy w przedszkolu jest właśnie radość i miłość okazywana przez wychowanków.

Po przedstawieniu był czas dla wszystkich grup na wręczenie upominków naszym Paniom. Również życzenia składali: Pani Dyrektor, Pan Łukasz oraz Rada Rodziców. W międzyczasie Pani Dyrektor, której występ „Badaczy” bardzo się spodobał poprosiła o dodatkową bisową piosenkę, zadała również zagadkę kierowaną do najstarszej grupy, w której zapytała ile Pań jest w przedszkolu i jak mają na imię. Starszacy świetnie sobie poradzili z tym pytaniem. Następnie ogłoszono oficjalnie Dzień Zabawy w przedszkolu. Występ podobał się wszystkim przedszkolakom i Paniom.

Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za pamięć, życzenia, ciepłe słowa i uśmiech. To dzięki Wam jesteśmy i dla Was.

Czworonożni przyjaciele

W związku z tygodniem poświęconym zwierzakom, 4 października odwiedził nas pan Tomek, który na co dzień opiekuje się naszymi zaadoptowanymi pupilami. Tym razem zabrał ze sobą suczkę, która wabi się Saga. Jest to cudowny psiak, lecz jej życie nie było wcale takie kolorowe. Saga, dzięki panu Tomkowi nabiera coraz więcej zaufania do ludzi z czego bardzo się cieszymy. Piesek obwąchał każdego z nas i pozwolił się pogłaskać.

Pan Tomek opowiedział, jak należy prawidłowo dbać o czworonożnych przyjaciół. Pokazał przedszkolakom, jak powinny zachować się w razie ataku psa. Najważniejsze zasady to:

nie uciekać,
nie patrzeć psu w oczy,
nie okazywać strachu,
nie odwracać się, bo może nas przewrócić,
stać bokiem do psa, na lekko rozstawionych nogach.

Oprócz takiego zachowania warto postarać się, aby przyjąć pozycję „żółwia” lub „drzewka”. Chronimy wtedy te części ciała, które są najbardziej narażone na ugryzienia. Pies widząc taką postawę i brak reakcji ze strony ofiary szybko się zniechęca i odchodzi.

Bardzo lubimy spotkania z czworonożnymi pupilami, gdyż wzajemnie się uszczęśliwiamy. Nasi drodzy przedszkolacy, dziękujemy Wam za dotychczasową pomoc i pieniążki zamiast lizaków wrzucane na pomoc naszym pupilom. Wierzymy, że każdy z was mając dobre serce nie zapomni o psiakach i może samodzielnie odwiedzi jeszcze schronisko w Skałowie. Może, któryś z Was zakocha się w jakimś bezbronnym piesku i zechce go zaadoptować tak prawdziwie. Trzymamy kciuki i jesteśmy pewni, że każdy piesek znajdzie nowy dom.

Dzień Chłopca w przedszkolu

Dnia 28 września 2018 roku w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopca. W tym wyjątkowym dniu odwiedził nas specjalny gość Mirek Chudy wraz z przyjaciółmi: Aliną i Pawłem. Pan Mirek na powitanie przeczytał nam znany i lubiany wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima, a po wysłuchaniu sprawdził naszą uwagę zadając pytania dot. treści, np. ile wagonów miała lokomotywa lub jakie w niej zwierzęta podróżowały.

Dzieci z uwagą wysłuchały wierszyka, dlatego świetnie odpowiedziały na zadane pytania. Pan Mirek opowiedział również dzieciom swoją historię związaną z życiem przed i po wypadku. Przedszkolacy mieli okazję poznać reprezentanta Kadry Narodowej Polski w dziedzinie sportów obronnych, któremu wypadek drogowy miał przekreślić całkowicie karierę i spełnianie swojej pasji. Na szczęście tak się nie stało i pan Mirek przekonał nas, że wiara i mocne postanowienie dążenia do celu może pokonać wszystko i dać siłę do realizacji najwspanialszych planów. Nasz gość gdy trafił na wózek inwalidzki nie poddał się a wręcz przeciwnie, zaczął trenować w Koninie szermierkę na wózku inwalidzkim. Już po trzech miesiącach trafił na zawody, w których zdobył czwarte miejsce, a rok później wystartował ponownie w mistrzostwach i zdobył miejsce na podium.

Dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy, dotknąć i przymierzyć wspaniałe medale min.: z mistrzostw świata.

Pan Mirek pokazał też jak wygląda strój szermierczy i jak nazywa się broń szermierza oraz jak należy ją trzymać i przygotował mały pokaz z pomocą chętnych przedszkolaków. Wybrane dzieci ubrano w strój szermierza i przy pomocy Pani Aliny i Pana Pawła mogli spróbować walki szermierczej. Następnie wybrano także nauczycielki: Panią Anię i Panią Patrycję, które walczyły ze sobą dzielnie, a dzieci w tym czasie z niezwykłą aktywnością kibicowały.

Na zakończenie spotkania, każdy przedszkolak, który chciał, mógł przymierzyć strój i potrzymać broń.

Dzieci serdecznie podziękowały naszym gościom za spotkanie i wróciły do sal gdzie na wszystkich czekały super niespodzianki przygotowane z okazji Dnia chłopca.

Festyn w Targowej Górce

Dnia 22.09.2018r. w sobotę na OSP w Targowej Górce – dzięki gościnności zaprzyjaźnionych z nami druhów strażaków odbył się festyn z okazji Dnia Przedszkolaka oraz 5-tych urodzin naszego przedszkola. Podczas tej uroczystości przyjęci zostali do grona przedszkolaków nasi młodsi koledzy i koleżanki, którzy od września zaczęli uczęszczać do naszego przedszkola. Pamiętaliśmy też o nieobecnej a z pewnością całym sercem będącej z nami – Darii.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania przez przedszkolaków, rodziców i wszystkich uczestników festynu hymnu przedszkola. Powitano też gościnnie uczestniczącą w festynie panią Izabelę i naszą absolwentkę Marysię, które poprowadziły dla wszystkich Zumbę na rozgrzewkę. Zabawa bardzo się podobała i z chęcią uczestniczyły w niej przedszkolacy /młodsi i starsi/ a nawet rodzice i rodzeństwo. Następnie każda z grup przedszkolnych zaprezentowała się w swojej ulubionej piosence i zabawie. Mogliśmy usłyszeć piękne piosenki o przyjaźni, przedszkolu, kolegach i koleżankach. Przypomnieliśmy sobie również ulubione przedszkolne zabawy, które nie były obce również rodzicom, jak min.: „Chodzi księżyc nocą”, "Boogie - woogie", „Jawor, jawor”, „Chodzi lisek koło drogi…” czy „Balonik” i ”Karuzela”.

Następnie dzieci bawiły się z pomocą chust animacyjnych a w między czasie dzieci i rodzice mogli wypisać życzenia i dobre słowa z okazji urodzin przedszkola.

Po tych miłych zabawach nastąpiła pora na pasowanie na przedszkolaka, dyplomy i plakietki urodzinowe, a potem wjechał duży tort urodzinowy przedszkola z wystrzałowymi petardami.

Podczas festynu był słodki poczęstunek, zupy, które przygotował dla nas pan Przemek oraz popcorn, wata cukrowa i gofry. Na końcu dzieci mogły zrobić proporzec z logiem przedszkola.

Pomimo niesprzyjającej pogody uroczystość była bardzo udana a roześmiane buzie dzieci są na to najlepszym dowodem.

Akcja – segregacja u Małych Einsteinów

Sprzątanie świata – to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszego środowiska. Nie zdajemy sobie sprawy, że wyrzucenie najmniejszego papierka przyczynia się do zanieczyszczenia naszej planety. Dlatego nasi przedszkolacy już od najmniejszych lat uczą się, że należy dbać o piękną otaczającej nas przyrody. W tym roku przypadała jubileuszowa 25 akcja sprzątania świata pt: „Akcja Segregacja”.

Nasi przedszkolacy bardzo skrupulatnie przed rozpoczęciem sprzątania świata przygotowywali się i przypominali zasady dotyczące segregacji. Dzieci powtórzyły sobie co wrzuca się do worków odpowiedniego koloru: zielony – szkło, żółty- tworzywa sztuczne i metale, niebieski – papier. Przygotowani i gotowi 18 września wszyscy z pełnym zapałem wyruszyliśmy na wielkie sprzątanie świata. Pogody tego dnia nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej, co spowodowało, że uśmiech gościł na twarzy u każdego dziecka.

Przed wyjściem zadbaliśmy o bezpieczeństwo podopiecznych /kamizelki odblaskowe/ oraz /rękawiczki jednorazowe, ochronne/.

Najmłodsze grupy czyli „Wynalazcy” i „Odkrywcy” zadbali o czystość w pobliżu naszego przedszkola. Natomiast starsze grupy tzn. „Podróżnicy”, „Poszukiwacze” i „Badacze” miały specjalne zadanie, gdyż wyruszyły ulicami Nekli na poszukiwanie porzuconych śmieci. Nasze worki stopniowo się zapełniały. Najbardziej było to widoczne u najstarszych grup. Dzieci wzorowo wykonały swoje zadanie. Żadne z nich nie ominęło ani jednego śmiecia. Akcja – Sprzątanie świata, bardzo nas wszystkich wymęczyła. Mimo to przedszkolaki były zadowolone, że mogły zadbać o czystość środowiska i piękno natury. Pozostaje być tylko dumnym z naszych dzieci, że tak dzielnie uczestniczyły w akcji. Wierzymy, że w przyszłości nasze kochane przedszkolaki będą nauczać innych jak należy dbać o przyrodę.

„Ach taniec! Międzynarodowy język przyjaźni wystukiwany nogami.”

Dnia 11 września nasi przedszkolacy mieli okazję gościć specjalnych gości. Zespół folklorystyczny postanowił rozszerzyć wartości kultury wielu regionów wśród naszych dzieci. Nastąpiła prezentacja pięknej muzyki, zachwycającego tańca oraz zadziwiających strojów. Goście zaprezentowali folklor z różnych zakątków świata m.in. z Włoch i Hiszpani. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszego regionalnego folkloru krakowskiego. Dzieci poznały podstawowe elementy damskiego i męskiego stroju krakowskiego, aby później mogły rozpoznawać i nazywać poznane elementy. Goście nauczyli także przedszkolaków podstawowego kroku tanecznego krakowiaka. Nasi milusińscy z radością uczyli się krakowiaka. Fantastycznym tańcem tancerze zdołali porwać wszystkich do wspólnego tańca i zabawy. Dzieci także miały okazję posłuchać muzyki ludowej, co przyczyni się do ukształtowania wśród nich postawy patriotyzmu lokalnego. Naszym przedszkolakom nie jest obca ludowa muzyka ani tance, gdyż co roku najstarsze grupy biorą udział w Lokalnym Przeglądzie Tańca Ludowego. Tam prezentują swoje układy taneczne, których uczyli się wcześniej w naszym przedszkolu. Po tej niesamowitej wizycie dzieci z pewnością będą pamiętać, że folklor nadal tętni życiem.

„Coś się kończy, żeby coś mogło trwać…”

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, i dlatego też 21 czerwca, w sali Nekielskiego Ośrodka Kultury odbyło się pożegnanie naszych najstarszych dzieci, z grupy BADACZY i POSZUKIWACZY, którzy już po wakacjach, po raz pierwszy przekroczą szkolne progi.

Po serdecznym przywitaniu przez nauczycielki zebranych rodziców i zaproszonych gości, pięknym i w skupieniu wykonanym Polonezem, dzieci rozpoczęły uroczystość. Przedszkolaki z dumą zaprezentowały przygotowany program artystyczny, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Nasi absolwenci w swoich wierszykach wyrazili, jak bardzo im żal opuszczać nasze przedszkole, pełne wspomnień i beztroskiej zabawy. W przygotowanie całej uroczystości, dzieci włożyły całe serce i wiele pracy, co zostało błyskawicznie nagrodzone gromkimi brawami. Młodsi koledzy z grupy Poszukiwaczy, którzy pozostają jeszcze w przedszkolu, pożegnali starszych kolegów przygotowana specjalnie dla nich piosenką, życząc im samych sukcesów i powodzenia w szkole. Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i upominków przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań i kwiatów. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli oczywiście rodzice, którzy również otrzymali dyplomy, za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola. Pełnym wzruszenia momentem, był czas kiedy dzieci, z uśmiechem na twarzy a jednocześnie mając łzy w oczach udali się do swoich rodziców, dziękując im za wsparcie i miłość.

Kochani Rodzice, wspominając rok szkolny 2017/2018 pragniemy Wam podziękować za wszystko, za całoroczną współpracę, za zrozumienie i wspomaganie nas w codziennych sytuacjach, wspierających rozwój naszych absolwentów. Przede wszystkim dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyliście nas i nasze przedszkole, powierzając edukacje i wychowanie Waszych dzieci w nasze ręce. Chcemy się pochwalić, że mamy Rodziców, na których zawsze możemy liczyć. Gratulujemy Wam tak wspaniałych, mądrych, twórczych i inteligentnych dzieci. Życzymy Wam wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Nasi wspaniali ABSOLWENCI, wyfruwacie spod naszych opiekuńczych skrzydeł, ponieważ jesteście już na tyle silni i gotowi, by przekroczyć szkolne progi. Dziękujemy za każdy dzień spędzony razem, za uśmiech, wspólne chwile i niesamowita chęć pomocy w każdej sytuacji. Jesteście cudowni, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że doskonale poradzicie sobie w szkolnych ławkach. Wypełnia nas duma, że mogłyśmy współpracować z tak wspaniałymi dziećmi. Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce, abyście byli dumą dla rodziców i przykładem dla innych dzieci.

Wszystkim życzymy słonecznych, pełnych radości i spokoju wakacji, odpoczywajcie, zwiedzajcie, bawcie się, bo naprawdę na to zasłużyliście!

Nie żegnajmy się…powiedzmy sobie DO ZOBACZENIA