Pierwsze spotkanie z teatrzykiem

Dnia 10 września 2019r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk ARLEKIN ze studia artystycznego Białegostoku z przedstawieniem pt. „Zuzia w zaczarowanej krainie” dla dzieci z grup Wynalazcy, Odkrywcy i Podróżnicy, a także „Nasz nowy kolega Mambo” dla grupy Poszukiwaczy i Badaczy.

Zuzia w zaczarowanej krainie” to opowieść o dziewczynce, która miała pójść pierwszy raz do przedszkola. Zuzia była zrozpaczona, nie wyobrażała sobie opuścić mamy. Sytuację uratował dziadek, który pomógł Zuzi. Przedstawił jej różne osoby, niektórzy z nich stali się jej przyjaciółmi. Ostatecznie Zuzia przekonała się do przedszkola. Po tym przedstawieniu utwierdziliśmy się w przekonaniu, że przedszkole jest miejscem, które nas uczy i pozwala spędzić czas bawiąc się z przyjaciółmi.

Przedstawienie „Nasz nowy kolega Mambo” przedstawia Murzynka, który trafił do nowej szkoły w Afryce. Mambo bardzo chce poznać nowych przyjaciół, choć bywa to czasem bardzo trudne zaakceptować nowego kolegę. Dzieci, które spotkał Mambo, czyli papugę, węża i małpkę, wyśmiewają „Nowego”, że nie jest taki szybki, silny i zwinny jak one. Jednak szybko koledzy zmienili zdanie o Murzynku, który uratował lwa, wyciągając mu z łapy ciernie, podczas gdy wszyscy jego koledzy się go bali i schowali przed nim. To właśnie mądrość i pomysłowość Murzynka uratowały sytuację. Przesłaniem bajki jest to, iż każdy zasługuje, aby dać mu drugą szansę, a także że warto mieć przyjaciół.

Dzieci były zachwycone teatrzykiem i oglądały go z entuzjazmem. Dzieci, w roli widza, przeżywały każde rozterki bohaterów- murzynka Mambo, a także Zuzi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie!

Przedszkolacy witają wakacje…

Dnia 18 czerwca dzieci młodszych grup żegnały rok szkolny i z radością powitały wakacje. „Poszukiwacze” i „Podróżnicy” przygotowali z tej okazji letnie przedstawienie, które zabrało nas w podróż dookoła świata i nie tylko. W kolorowych strojach dzieci żegnały rok szkolny i witały lato. Był wakacyjny pociąg, wakacyjny taniec, wakacyjne piosenki i zabawy….

Wszystkie dzieci w niezwykle wesołych nastrojach odebrały dyplomy ukończenia grup przedszkolnych i z radością powitają się w nowych grupach od września…

"Uroczyste zakończenie roku szkolnego"

Dnia 19 czerwca w sali NOK Nasi tegoroczni absolwenci postanowili pożegnać się z przedszkolem i z lekkim niepokojem powitać szkołę .

Na tę uroczystość „Badacze” zaprosili wszystkich rodziców dzieci 6-letnich oraz honorowych gości.

Występ najstarsi przedszkolacy rozpoczęli od przepięknego narodowego tańca… POLONEZA, a po uroczystym wejściu zaprezentowali swój program artystyczny. Było sentymentalnie, podniośle ale i wesoło, z humorem. Dzieci recytowały, śpiewały, a przede wszystkim pięknie tańczyły.

Były słowa podziękowań i tutaj nasi przedszkolacy o nikim nie zapomnieli i w niepowtarzalny, swój własny sposób pożegnały wychowawczynię, wszystkie wchodzące do grupy ciocie, panią dyrektor. Nie zabrakło w tym momencie łez i smutku z powodu straty bliskich im osób ale przecież jeszcze się zobaczymy… szkoła w końcu nie jest tak daleko…

Było nam z Wami bardzo miło i dziękujemy za te wspaniałe lata nasi drodzy absolwenci. Życzymy Wam samych sukcesów, radości i spełnienia swoich pragnień i marzeń. Rozwijajcie skrzydła aby móc polecieć wysoko i daleko…