Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12 października 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne święto Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji najstarsza grupa „Badaczy” przygotowała część artystyczną na którą zaprosiła kolegów i koleżanki z młodszych grup, wszystkie panie pracujące w przedszkolu, panią dyrektor, przedstawicieli z Rady Rodziców oraz właściciela przedszkola – organ prowadzący.

Starszacy przygotowali piękną formę artystycznego wyrazu z wierszykami, piosenkami i przepięknymi życzeniami, które płynęły prosto z serca i były wyrazem ich wdzięczności i radości. Nie zabrakło również pięknych niespodzianek i drobnych upominków. Wszystkie panie były bardzo wzruszone i ogromnie szczęśliwe przecież sensem pracy w przedszkolu jest właśnie radość i miłość okazywana przez wychowanków.

Po przedstawieniu był czas dla wszystkich grup na wręczenie upominków naszym Paniom. Również życzenia składali: Pani Dyrektor, Pan Łukasz oraz Rada Rodziców. W międzyczasie Pani Dyrektor, której występ „Badaczy” bardzo się spodobał poprosiła o dodatkową bisową piosenkę, zadała również zagadkę kierowaną do najstarszej grupy, w której zapytała ile Pań jest w przedszkolu i jak mają na imię. Starszacy świetnie sobie poradzili z tym pytaniem. Następnie ogłoszono oficjalnie Dzień Zabawy w przedszkolu. Występ podobał się wszystkim przedszkolakom i Paniom.

Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za pamięć, życzenia, ciepłe słowa i uśmiech. To dzięki Wam jesteśmy i dla Was.

Dzień Chłopca w przedszkolu

Dnia 28 września 2018 roku w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopca. W tym wyjątkowym dniu odwiedził nas specjalny gość Mirek Chudy wraz z przyjaciółmi: Aliną i Pawłem. Pan Mirek na powitanie przeczytał nam znany i lubiany wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima, a po wysłuchaniu sprawdził naszą uwagę zadając pytania dot. treści, np. ile wagonów miała lokomotywa lub jakie w niej zwierzęta podróżowały.

Dzieci z uwagą wysłuchały wierszyka, dlatego świetnie odpowiedziały na zadane pytania. Pan Mirek opowiedział również dzieciom swoją historię związaną z życiem przed i po wypadku. Przedszkolacy mieli okazję poznać reprezentanta Kadry Narodowej Polski w dziedzinie sportów obronnych, któremu wypadek drogowy miał przekreślić całkowicie karierę i spełnianie swojej pasji. Na szczęście tak się nie stało i pan Mirek przekonał nas, że wiara i mocne postanowienie dążenia do celu może pokonać wszystko i dać siłę do realizacji najwspanialszych planów. Nasz gość gdy trafił na wózek inwalidzki nie poddał się a wręcz przeciwnie, zaczął trenować w Koninie szermierkę na wózku inwalidzkim. Już po trzech miesiącach trafił na zawody, w których zdobył czwarte miejsce, a rok później wystartował ponownie w mistrzostwach i zdobył miejsce na podium.

Dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy, dotknąć i przymierzyć wspaniałe medale min.: z mistrzostw świata.

Pan Mirek pokazał też jak wygląda strój szermierczy i jak nazywa się broń szermierza oraz jak należy ją trzymać i przygotował mały pokaz z pomocą chętnych przedszkolaków. Wybrane dzieci ubrano w strój szermierza i przy pomocy Pani Aliny i Pana Pawła mogli spróbować walki szermierczej. Następnie wybrano także nauczycielki: Panią Anię i Panią Patrycję, które walczyły ze sobą dzielnie, a dzieci w tym czasie z niezwykłą aktywnością kibicowały.

Na zakończenie spotkania, każdy przedszkolak, który chciał, mógł przymierzyć strój i potrzymać broń.

Dzieci serdecznie podziękowały naszym gościom za spotkanie i wróciły do sal gdzie na wszystkich czekały super niespodzianki przygotowane z okazji Dnia chłopca.

Festyn w Targowej Górce

Dnia 22.09.2018r. w sobotę na OSP w Targowej Górce – dzięki gościnności zaprzyjaźnionych z nami druhów strażaków odbył się festyn z okazji Dnia Przedszkolaka oraz 5-tych urodzin naszego przedszkola. Podczas tej uroczystości przyjęci zostali do grona przedszkolaków nasi młodsi koledzy i koleżanki, którzy od września zaczęli uczęszczać do naszego przedszkola. Pamiętaliśmy też o nieobecnej a z pewnością całym sercem będącej z nami – Darii.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania przez przedszkolaków, rodziców i wszystkich uczestników festynu hymnu przedszkola. Powitano też gościnnie uczestniczącą w festynie panią Izabelę i naszą absolwentkę Marysię, które poprowadziły dla wszystkich Zumbę na rozgrzewkę. Zabawa bardzo się podobała i z chęcią uczestniczyły w niej przedszkolacy /młodsi i starsi/ a nawet rodzice i rodzeństwo. Następnie każda z grup przedszkolnych zaprezentowała się w swojej ulubionej piosence i zabawie. Mogliśmy usłyszeć piękne piosenki o przyjaźni, przedszkolu, kolegach i koleżankach. Przypomnieliśmy sobie również ulubione przedszkolne zabawy, które nie były obce również rodzicom, jak min.: „Chodzi księżyc nocą”, "Boogie - woogie", „Jawor, jawor”, „Chodzi lisek koło drogi…” czy „Balonik” i ”Karuzela”.

Następnie dzieci bawiły się z pomocą chust animacyjnych a w między czasie dzieci i rodzice mogli wypisać życzenia i dobre słowa z okazji urodzin przedszkola.

Po tych miłych zabawach nastąpiła pora na pasowanie na przedszkolaka, dyplomy i plakietki urodzinowe, a potem wjechał duży tort urodzinowy przedszkola z wystrzałowymi petardami.

Podczas festynu był słodki poczęstunek, zupy, które przygotował dla nas pan Przemek oraz popcorn, wata cukrowa i gofry. Na końcu dzieci mogły zrobić proporzec z logiem przedszkola.

Pomimo niesprzyjającej pogody uroczystość była bardzo udana a roześmiane buzie dzieci są na to najlepszym dowodem.

Akcja – segregacja u Małych Einsteinów

Sprzątanie świata – to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszego środowiska. Nie zdajemy sobie sprawy, że wyrzucenie najmniejszego papierka przyczynia się do zanieczyszczenia naszej planety. Dlatego nasi przedszkolacy już od najmniejszych lat uczą się, że należy dbać o piękną otaczającej nas przyrody. W tym roku przypadała jubileuszowa 25 akcja sprzątania świata pt: „Akcja Segregacja”.

Nasi przedszkolacy bardzo skrupulatnie przed rozpoczęciem sprzątania świata przygotowywali się i przypominali zasady dotyczące segregacji. Dzieci powtórzyły sobie co wrzuca się do worków odpowiedniego koloru: zielony – szkło, żółty- tworzywa sztuczne i metale, niebieski – papier. Przygotowani i gotowi 18 września wszyscy z pełnym zapałem wyruszyliśmy na wielkie sprzątanie świata. Pogody tego dnia nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej, co spowodowało, że uśmiech gościł na twarzy u każdego dziecka.

Przed wyjściem zadbaliśmy o bezpieczeństwo podopiecznych /kamizelki odblaskowe/ oraz /rękawiczki jednorazowe, ochronne/.

Najmłodsze grupy czyli „Wynalazcy” i „Odkrywcy” zadbali o czystość w pobliżu naszego przedszkola. Natomiast starsze grupy tzn. „Podróżnicy”, „Poszukiwacze” i „Badacze” miały specjalne zadanie, gdyż wyruszyły ulicami Nekli na poszukiwanie porzuconych śmieci. Nasze worki stopniowo się zapełniały. Najbardziej było to widoczne u najstarszych grup. Dzieci wzorowo wykonały swoje zadanie. Żadne z nich nie ominęło ani jednego śmiecia. Akcja – Sprzątanie świata, bardzo nas wszystkich wymęczyła. Mimo to przedszkolaki były zadowolone, że mogły zadbać o czystość środowiska i piękno natury. Pozostaje być tylko dumnym z naszych dzieci, że tak dzielnie uczestniczyły w akcji. Wierzymy, że w przyszłości nasze kochane przedszkolaki będą nauczać innych jak należy dbać o przyrodę.

„Ach taniec! Międzynarodowy język przyjaźni wystukiwany nogami.”

Dnia 11 września nasi przedszkolacy mieli okazję gościć specjalnych gości. Zespół folklorystyczny postanowił rozszerzyć wartości kultury wielu regionów wśród naszych dzieci. Nastąpiła prezentacja pięknej muzyki, zachwycającego tańca oraz zadziwiających strojów. Goście zaprezentowali folklor z różnych zakątków świata m.in. z Włoch i Hiszpani. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszego regionalnego folkloru krakowskiego. Dzieci poznały podstawowe elementy damskiego i męskiego stroju krakowskiego, aby później mogły rozpoznawać i nazywać poznane elementy. Goście nauczyli także przedszkolaków podstawowego kroku tanecznego krakowiaka. Nasi milusińscy z radością uczyli się krakowiaka. Fantastycznym tańcem tancerze zdołali porwać wszystkich do wspólnego tańca i zabawy. Dzieci także miały okazję posłuchać muzyki ludowej, co przyczyni się do ukształtowania wśród nich postawy patriotyzmu lokalnego. Naszym przedszkolakom nie jest obca ludowa muzyka ani tance, gdyż co roku najstarsze grupy biorą udział w Lokalnym Przeglądzie Tańca Ludowego. Tam prezentują swoje układy taneczne, których uczyli się wcześniej w naszym przedszkolu. Po tej niesamowitej wizycie dzieci z pewnością będą pamiętać, że folklor nadal tętni życiem.

„Coś się kończy, żeby coś mogło trwać…”

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, i dlatego też 21 czerwca, w sali Nekielskiego Ośrodka Kultury odbyło się pożegnanie naszych najstarszych dzieci, z grupy BADACZY i POSZUKIWACZY, którzy już po wakacjach, po raz pierwszy przekroczą szkolne progi.

Po serdecznym przywitaniu przez nauczycielki zebranych rodziców i zaproszonych gości, pięknym i w skupieniu wykonanym Polonezem, dzieci rozpoczęły uroczystość. Przedszkolaki z dumą zaprezentowały przygotowany program artystyczny, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Nasi absolwenci w swoich wierszykach wyrazili, jak bardzo im żal opuszczać nasze przedszkole, pełne wspomnień i beztroskiej zabawy. W przygotowanie całej uroczystości, dzieci włożyły całe serce i wiele pracy, co zostało błyskawicznie nagrodzone gromkimi brawami. Młodsi koledzy z grupy Poszukiwaczy, którzy pozostają jeszcze w przedszkolu, pożegnali starszych kolegów przygotowana specjalnie dla nich piosenką, życząc im samych sukcesów i powodzenia w szkole. Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i upominków przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań i kwiatów. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli oczywiście rodzice, którzy również otrzymali dyplomy, za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola. Pełnym wzruszenia momentem, był czas kiedy dzieci, z uśmiechem na twarzy a jednocześnie mając łzy w oczach udali się do swoich rodziców, dziękując im za wsparcie i miłość.

Kochani Rodzice, wspominając rok szkolny 2017/2018 pragniemy Wam podziękować za wszystko, za całoroczną współpracę, za zrozumienie i wspomaganie nas w codziennych sytuacjach, wspierających rozwój naszych absolwentów. Przede wszystkim dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzyliście nas i nasze przedszkole, powierzając edukacje i wychowanie Waszych dzieci w nasze ręce. Chcemy się pochwalić, że mamy Rodziców, na których zawsze możemy liczyć. Gratulujemy Wam tak wspaniałych, mądrych, twórczych i inteligentnych dzieci. Życzymy Wam wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Nasi wspaniali ABSOLWENCI, wyfruwacie spod naszych opiekuńczych skrzydeł, ponieważ jesteście już na tyle silni i gotowi, by przekroczyć szkolne progi. Dziękujemy za każdy dzień spędzony razem, za uśmiech, wspólne chwile i niesamowita chęć pomocy w każdej sytuacji. Jesteście cudowni, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że doskonale poradzicie sobie w szkolnych ławkach. Wypełnia nas duma, że mogłyśmy współpracować z tak wspaniałymi dziećmi. Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce, abyście byli dumą dla rodziców i przykładem dla innych dzieci.

Wszystkim życzymy słonecznych, pełnych radości i spokoju wakacji, odpoczywajcie, zwiedzajcie, bawcie się, bo naprawdę na to zasłużyliście!

Nie żegnajmy się…powiedzmy sobie DO ZOBACZENIA