Dnia 2 lipca dzieci, które przyszły do przedszkola bardzo się zdziwiły. Zaraz po wcześniejszym śniadanku wraz z paniami wyruszyliśmy w stronę parku nekielskiego , gdzie mieliśmy malować. Do tej pory zawsze malowaliśmy w przedszkolu, dlatego zdziwienie dzieci było tym większe. A kiedy dotarliśmy w pobliże NOK-u, na skwer przed pałacem w parku, zdziwienie było jeszcze większe. Czekały nas tam przygotowane do malowania sztalugi oraz kolorowe bristole i starsi koledzy wraz z panią Aldoną Kubacką – wicedyrektor Zespołu Szkół w Nekli.
 

Dnia 27czerwca przedszkolaki udały się na wycieczkę do Kluczewa do „Starej Chaty u Kowola”  od rana towarzyszyła nam piękna pogoda i uśmiechy na twarzy :) Już sama podróż autobusem była dla nas wspaniałą przygodą.

 

Wszystkie dzieci uwielbiają zwierzęta, dlatego też nie lada wydarzeniem dla naszych milusińskich  była wyprawa do  stadniny koni Kokoszki  należącej do Państwa Zwolińskich . Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia stadniny i poznania jej mieszkańców; mogły  zobaczyć jak wygląda „ mieszkanie” koników, gdzie biegają, co zjadają.   Ogromną atrakcją i przyjemnością dla milusińskich była możliwość nakarmienia klaczy.

Dnia 11 czerwca byliśmy na wycieczce w bibliotece. Dzieci miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Wędrując między pólkami pełnymi książek panie opowiadały o tym, jak należy zachować się w takim miejscu oraz jak szanować książki.

Dzień 7 czerwca to szczególna data dla każdego „Małego Einsteina”, tego dnia bowiem odbył się pierwszy piknik przedszkolny z okazji „Dnia Mamy, Taty i Dziecka”.

Dzięki gościnności OSP Targowa Górka i życzliwości strażaków, nasz piknik zorganizowany został właśnie na strażnicy w Targowej Górce. Był on zapowiedziany pod styl kowbojski i wszyscy rodzice oraz dzieci poproszeni zostali o stroje rodem z dzikiego zachodu. Jak zwykle rodzice stanęli na wysokości zadania i stawili się punktualnie, w sobotnie przedpołudnie wraz ze swoimi pociechami w strojach szeryfów, rewolwerowców, kowbojów a nawet Indian. Panie również przygotowały stroje, więc wszyscy rozpoczęliśmy wspólną zabawę.

Dnia 22 maja zawitał do nas niezwykły gość – pan Tomasz Leśniczak, który na co dzień zajmuje się nadzorowaniem, kierowaniem i koordynacją prac na różnego rodzaju placach budowy, a w wolnych chwilach oddaje się swojej pasji – miłości do górskich wędrówek i wypraw. Pan Tomasz wyrusza na wyprawy wspinaczkowe nie tylko w rejonie naszych polskich gór, ale zdobywa szczyty poza granicą Polski.

 

W czwartek 15 maja dzieci z przedszkola „Mali Einstaini” pod opieką swoich  wychowawczyń pojechały do Ośrodka Edukacyjnego  Centrum Leśnej Przygody „Szumi Bór”. Ośrodek ten mieści się przy trasie Nekla–Czerniejewo w pobliżu leśniczówki Dzikowy Bór. Prowadzone w tym miejscu zajęcia w interesujący sposób przybliżają tematykę leśną i ekologiczną.

Dnia 21 maja 2014 r. nasze przedszkole odwiedziło bardzo dużo gości. Przyszły do nas z wizytą dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nekli wraz z wychowawczyniami. Byli to uczniowie i uczennice z klas IIIa i IIIb z paniami Katarzyną Kulczak i Małgorzatą Kubiaczyk. Nie były to przypadkowe odwiedziny, gdyż uczniowie bardzo pilnie się do nich przygotowywali – już od bardzo dawna – i przyszli do swoich młodszych kolegów z przedstawieniem.

Dnia 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji dzieci z przedszkola „Mali Einsteini”  zaprosiły dzielnych strażaków z OSP Nekla  oraz tatę Martynki- pana Grzegorza Górskiego z Powiatowej Straży Pożarnej we Wrześni

W środę 30 kwietnia wszystkie dzieci z przedszkola „Mali Einsteini” wybrały się do Teatru Muzycznego w Poznaniu, na przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”.

 

„Mali Einsteini” znają profilaktykę związaną z dbaniem o zdrowie i sportowego ducha.

Już od najmłodszych lat dzieci zdobywają wiedzę na temat „jak należy dbać o własne zdrowie”, dlatego też w trakcie omawiania tematów „Zdrowo i sportowo” zaprosiliśmy do naszego przedszkola bardzo ważnego gościa , pana doktora Adama Dopierałę.

W piątek przed Świętami Wielkiej Nocy w przedszkolu u „Małych Einsteinów” było bardzo uroczyście a dzieci były bardzo radosne. Tego dnia bowiem mieliśmy składać sobie wszyscy życzenia, zasiąść do uroczystego śniadanka a po nim wyruszyć na poszukiwanie prezentów od Wielkanocnego Zajączka.

Z radością chcę poinformować, że sobotni kiermasz wypadł wspaniale i przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Bardzo dużo było odwiedzających nasz kiermasz rodziców wraz z dziećmi. W zdecydowanej większości byli to rodzice i dzieci obecnie uczęszczające do przedszkola, ale zdarzyło się, że odwiedzili nas również nasi przyszli  przedszkolacy.

Dnia 4 kwietnia dzieci z  naszego przedszkola spotkała miła niespodzianka. Tego dnia odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni z maskotką sierżantem Pyrkiem.

Choć do Świąt Wielkanocnych pozostało jeszcze trochę  czasu to w naszym przedszkolu 1 kwietnia  już zaczęły się  do nich przygotowania. A wszystko za sprawą szczególnego gościa , pani Kasi Bartoń- blogerki kulinarnej , która  w „Rozważaniach o kuchni i nie tylko” dzieli się swoją pasją kulinarną.

We wtorkowy poranek 25 marca,  do naszego przedszkola przybyli artyści z Filharmonii Pomysłów, z którymi tym razem wybraliśmy się do „YCHU-DYCHUSTANU” -kolejnego miasta w Muzycznej Republice, gdzie jak się okazało mieszka bardzo nieśmiały instrument nazywany Marszczakiem.

Przedszkolacy z „Małych Einsteinów” 20 marca (czwartek) wyruszyli na poszukiwania Pani Wiosny. Podczas poszukiwań z zagadkami i wiosennym kwiatkiem odwiedzali sklepy i instytucje publiczne, pytając czy pojawiła się u nich Wiosna i szukając jej zwiastunów.

W środę 12 marca tak jak zapowiadaliśmy, do przedszkola przybył kolejny już gość, a mianowicie pani Ania Margasińska.

Dzień wcześniej trwały już przygotowania, ponieważ musieliśmy okleić folią salę „Odkrywców”, aby wykorzystywane preparaty do metody powertex nie zabrudziły zbytnio naszej sali.

„Był sobie mały, tłuściutki pączek,

Był okrąglutki i nie miał rączek.

Z wierzchu miał piękną, chrupiąca skórkę,

A w środku dziurkę na konfiturkę.”

Dnia 21 lutego br. wszystkie nasze dzieci przebrały się za swoich ulubieńców z bajek. Gdy byliśmy już gotowi wybraliśmy się razem z Lalusiem, Smerfetką, Malarzem, Ważniakiem i Zgrywusem do krainy Smerfów.

W środowy poranek 19.02.2014r. w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo bajkowo, a wszystko to za sprawą niezwykłego gościa. Do krainy książek i bajek zabrała nas pani Magdalena Bielak – dyrektor Publicznej Biblioteki w Nekli.

Bal

Nadszedł upragniony dzień balu " Małych Einsteinów". Dzieci zaprezentowały swoje piękne stroje ;)

Zumba

Mali Einsteini nie tracą czasu, każdego dnia przygotowują się do wielkiego balu, w tym celu zaprosiliśmy wspaniałego gościa.

30 stycznia odwiedziła nas pani Iza Bandosz, instruktor Zumby.

Tanecznym krokiem

Czas karnawału jest czasem zabaw i bali. Dlatego też przedszkolacy z „Małych Einsteinów” gościli tancerzy. Od rana wyczekiwaliśmy naszych gości aby zobaczyć najpiękniejsze tańce w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Targowej Górce.

 

Dzień Babci i Dziadka

W dniach 21, 22, 23 stycznia w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Pierwszą grupą, która witała zacnych gości była grupa „Odkrywców”. Dzieci  ogromnie przejęte czekały na zaproszonych gości, którzy dopisali frekwencją i stawili się do przedszkola bardzo licznie. Cała sala wypełniona była uśmiechniętymi babciami i dziadziusiami, którzy przyszli obejrzeć swoje wspaniałe wnuczęta. Dla wszystkich była to pierwsza taka uroczystość.

22 Finał WOŚP

Dzieci z przedszkola „Mali Einsteini” od najmłodszych lat uczą się pomagać potrzebującym. Do tej pomocy przyczynili się swoim wspaniałym występem na 22 Finale WOŚP.

Filharmonia PomysłówDnia 7 stycznia do naszego przedszkola przybyli artyści  z „Filharmonii  Pomysłów”, którzy tym razem wraz z smoczycą  Akuku zabrali nas do  miasteczka o nazwie Firliliburg,

Koncert w NOKuDnia 3  stycznia 2014 r. w Nekielskim Ośrodku Kultury odbył się piękny, świąteczny koncert kolęd i pastorałek pt. „Świeć Gwiazdeczko”, w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola.

Chór Dnia 19 grudnia do Przedszkola „ Mali Einsteini ” przyjechały Panie z chóru „Wrzos” z Panem J.Grychowskim. Mimo wielu zajęć i obowiązków znalazły czas by podzielić się swoim wielkim talentem z dziećmi. Chór wykonał dla przedszkolaków najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Jasełka

W czwartek późnym popołudniem w przedszkolu " Mali Einsteini " był tłum gości. Dlaczego?? Ponieważ tego właśnie popołudnia odbyło się wigilijne spotkanie dla dzieci i rodziców, które uświetnił wspaniały koncert małych artystów. Cóż to był za koncert !!!

PawłowoPrzygotowując się do najpiękniejszych świąt w roku – Świat Bożego Narodzenia, przedszkolaki z Przedszkola „Mali Einsteini” pojechały obejrzeć Żywą Szopkę do Pawłowa.

Pogoda była przepiękna, więc najpierw dzieci oglądały zwierzęta znajdujące się na zewnątrz gospodarstwa. Wśród nich była para strusi, kaczki, gęsi, pawie. Następnie weszliśmy do „szopy’, którą zamieszkiwały owce, kozy, konie, lamy i inne zwierzęta.

Dzieci podziwiały znajdujące się w klatkach ptaki: kolorowe papugi, przepiórki, kilka gatunków kur, indyka oraz wiele innych ptaków.

Niektóre dzieci po raz pierwszy miały okazję zobaczyć na żywo niektóre zwierzęta, a nawet je pogłaskać.

Zadowoleni i pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do przedszkola.

Dnia 15.12.2013 dzieci z " Małych Einsteinów " spotkały się w niecodziennym dla Nich miejscu, bo na placu targowym w Nekli. Ustawiona została tam choinka, którą dzieci udekorowały przygotowanymi wcześniej ozdobami.

Wycieczka po choinkęNadchodzą Święta Bożego Narodzenia i rozpoczęliśmy już przygotowania do nich. Postanowiliśmy jednak najpierw dowiedzieć się, skąd się biorą choinki w lesie. Jedenastego grudnia dzieci  z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacyjnego "Szumi Bór" w Nekielce.

Pierniki

W miniony poniedziałek odbyły się "piernikowe eksperymenty". Z wyrobionego ciasta, dzieci wycinały pierniki, a we wtorek, kiedy były już gotowe, ozdobiły je według własnej fantazji ;) 

Jak co roku i teraz 6 grudnia dzieci odwiedzał Święty Mikołaj.

W przedszkolu „Mali Einsteini” był to tym bardziej oczekiwany dzień, ponieważ do tego przedszkola Święty Mikołaj miał przybyć po raz pierwszy.

Z wielkim zniecierpliwieniem czekaliśmy na jego przybycie.

Czy na pewno do nas trafi? Czy przybędzie na saniach a może jednak samochodem? Czy przywiezie nam prezenty? Czy będzie miał białą brodę? –  te i wiele innych pytań cisnęło się na usta naszych milusińskich.

Do naszego przedszkola przybył Pan Iluzjonista. Pokazane przez magika sztuczki zapierały dech w piersiach dzieciaczków ;)

Do naszego przedszkola zawitali dziś bardzo sympatyczni goście, wszyscy uśmiechnięci, weseli i zadowoleni.  Tak, tak w przedszkolu będą z nami sami milusińscy – nasze pluszowe niedźwiadki, misie czy inne ulubione przytulanki.

Ta niespodzianka miała być dla ważnego gościa, a może i gości, którzy odwiedzą nasze przedszkole w poniedziałkowy poranek. Wiecie już o kim mowa? Oczywiście o wszystkich pluszakowych Przytulankach, a szczególnie o miśkach, dla których właśnie 25 października jest dniem szczególnym. Dlatego też i przygotowywany przysmaczek był szczególny i bardzo, bardzo, słodki !!!

Pasowanie na Przedszkolaka

Pierwsza ważna uroczystość Małych Einsteinów – Pasowanie na Przedszkolaka

Filharmonia...Dnia 29 października odbyło się Nasze kolejne spotkanie z Filharmonią.... Zapraszamy na krótki spacer po galerii zdjęć z tych zajęć.

 Święto marchewki

Dnia 22 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny marchewki, śmiechu było co niemiara – a o to właśnie chodziło aby ten dzień był kolorowy, marchewkowy.

Wizyta policji

„Stop uwaga niebezpiecznie, zasad naucz się koniecznie” – 17 października odbyło się spotkanie z policjantami.

Filharmonia pomysłówDnia 8 października już po raz już drugi gościliśmy w naszym przedszkolu „Filharmonie Pomysłów”. Tym razem przybyły do nas instrumenty dęte: puzon, trąbka i waltornia a tytuł koncertu brzmiał „Tru tutu town”. Instrumenty w swoim miasteczku posprzeczały się o to który gra najpiękniej i aby wyłonić w końcu zwycięzcę postanowiły stanąć do konkursu. W roli sędziów miały wystąpić dzieci z naszego przedszkola. Konkurs przebiegał bardzo burzliwie, jednak w końcu okazało się, że każdy instrument gra pięknie i tylko w swoim rodzaju, więc dzieci ogłosiły, że zwycięzcą jest każdy z nich. Wszyscy byli ogromnie zadowoleni, instrumenty, które przestały się sprzeczać i dzieci, bo wysłuchały wspaniałego koncertu.

Nasze kulinarne przygodyDnia 25.09.2013 w przedszkolu po raz pierwszy wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami przygotują dla siebie sałatkę owocową. W tym celu zebraliśmy się w sali „Podróżników”. Najpierw odgadywaliśmy zagadki dotyczące różnych owoców, rozpoznawaliśmy je po kolorze i kształcie a następnie rozmawialiśmy o potrzebie i konieczności jedzenia owoców dla naszego zdrowia. Na koniec tych przygotowań umyliśmy owoce oraz ręce i przygotowaliśmy się do krojenia sałatki.

Okazało się, że krojenie wcale nie jest takie proste, jak by się wydawało. Uczyliśmy się właściwie posługiwać nożem i deską. Najłatwiej było skroić banany, ale pozostałe owoce wymagały wprawy i dość dużej siły. Dlatego najwytrwalsi  w krojeniu byli właśnie chłopcy, którym ta sztuka udawała się nad podziw dobrze. Kiedy już skończyliśmy kroić wszystkie owoce, trzeba było sałatkę wymieszać, ponakładać na talerze i ozdobić bitą śmietaną… i oczywiście z apetytem zjeść!!!

Jesienny spacer w deszczu parkowymi alejkamiZgodnie z naszą misją przedszkola: „człowiek, aby zdobyć wielkość musi tworzyć a nie odtwarzać...”  postanowiliśmy zaprosić do naszego przedszkola Panią Aldonę Kubacką – prekursora rozbudzania kreatywności w działalności i twórczości dzieci.

Nasz Gość z radością zgodził się wziąć udział w eksperymentalnych zajęciach dla tych najmłodszych.

Filharmonia pomysłów...

 

Od 17 września 2013 roku rozpoczął się w naszym przedszkolu cykl spotkań z   "Filharmonią pomysłów".

Spotkania odbywać się będą co miesiąc. Zapraszamy do galerii ;)

 

 

W naszym przedszkolu czyta się codziennie, nauczycielki czytają bajki, wiersze, opowiadania.

Spotykamy się również na ogólnoprzedszkolnym czytaniu dzieciom.

Będziemy starali się włączyć do wspólnego czytania rodziców,

osoby różnych zawodów oraz osoby znane w środowisku lokalnym.           

Głośne czytanie dzieciom - to wspólnie spędzone chwile z dzieckiem. Czytając dziecku książkę robimy coś pożytecznego - budujemy więź pomiędzy dorosłym a dzieckiem. Czytanie dziecku rozwija język, pamięć i wyobraźnię. Uczy dziecko myślenia, poprawia koncentrację, wycisza, ułatwia naukę, poszerza wiedzę - pomaga w osiąganiu sukcesów, zapobiega uzależnianiu się od telewizji i komputerów, rozwija wrażliwość i empatię, rozbudza  ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.

Dwunastego września odbyło się pierwsze głośne czytanie dla dzieci z przedszkola Mali Einsteini. Wszyscy wychowankowie zebrali się w jednej z sal. Dzieci miały za zadanie odgadnąć tytuł bajki ukryty pod rebusem, później za pomocą pantomimy odgrywały fragmenty znanej bajki. Następnie przedszkolaki z uwagą i rzadko spotykanym skupieniem wsłuchiwały się w treść bajki czytanej przez Panią Patrycję. Okazało się, że wysłuchana wersja w wielu miejscach zaskoczyła małych słuchaczy. Spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości, przyjemności i świetnej zabawy. Miła i serdeczna atmosfera podczas spotkania zachęciła do dalszych  spotkań.

 

 

Święto ziemniaka

 

W poniedziałkowy poranek, do naszego przedszkola przyszedł długo oczekiwany gość –
w długiej sukni w kolorze złota, brązu i czerwieni – Pani Jesień.

Opowiedziała przedszkolakom co w najbliższym czasie będzie działo się za oknami naszego przedszkola. Podczas spotkania dzieci utrwaliły cechy charakterystyczne dla tej pory roku. Jesień podarowała nam także kosze pełne charakterystycznych dla niej skarbów – jej oznaki nazywały jej dary. Nie zabrakło w nich kasztanów, jarzębiny, liści, owoców, ale i ziemniaków. To właśnie z okazji Święta Ziemniaka Pani Jesień zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Korzystając z pogody, przedszkolaki  wzięły udział w ziemniaczanych grach w ogrodzie. Konkurencje były następujące:

  • sadzenia ziemniaków,
  • kto zbierze więcej,
  • toczenie ziemniaka,
  • „gorący ziemniak”,
  • wyścigi w noszeniu ziemniaków na łopatkach,
  •  taniec ziemniaka.

Zwieńczeniem przedszkolnych zabaw, było ognisko, w którym upiekliśmy nie tylko kiełbaski, ale przede wszystkim ziemniaki.

Tak duża porcja radości i pozytywnych emocji sprawiła, że Święto Ziemniaka – Powitanie Jesieni, z całą pewnością wpisze się na stałe w grafik imprez naszego przedszkola.