Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, i dlatego też 21 czerwca, w sali Nekielskiego Ośrodka Kultury odbyło się pożegnanie naszych najstarszych dzieci, z grupy BADACZY i POSZUKIWACZY, którzy już po wakacjach, po raz pierwszy przekroczą szkolne progi.

Po serdecznym przywitaniu przez nauczycielki zebranych rodziców i zaproszonych gości, pięknym i w skupieniu wykonanym Polonezem, dzieci rozpoczęły uroczystość. Przedszkolaki z dumą zaprezentowały przygotowany program artystyczny, pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Nasi absolwenci w swoich wierszykach wyrazili, jak bardzo im żal opuszczać nasze przedszkole, pełne wspomnień i beztroskiej zabawy. W przygotowanie całej uroczystości, dzieci włożyły całe serce i wiele pracy, co zostało błyskawicznie nagrodzone gromkimi brawami. Młodsi koledzy z grupy Poszukiwaczy, którzy pozostają jeszcze w przedszkolu, pożegnali starszych kolegów przygotowana specjalnie dla nich piosenką, życząc im samych sukcesów i powodzenia w szkole. Pod koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i upominków przedszkolakom. Nie zabrakło także wzajemnych życzeń, podziękowań i kwiatów. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli oczywiście rodzice, którzy również otrzymali dyplomy, za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola. Pełnym wzruszenia momentem, był czas kiedy dzieci, z uśmiechem na twarzy a jednocześnie mając łzy w oczach udali się do swoich rodziców, dziękując im za wsparcie i miłość.

Dnia 20 czerwca nadszedł długo oczekiwany przez naszych przedszkolaków dzień. Tego dnia mieliśmy wybrać się na wycieczkę do Zagórowa, wioski norweskiej Arendel i zobaczyć na własne oczy renifery i kucyki fiordzkie, szetlandzkie, koty, pieska i króliki.

Wyjeżdżaliśmy zaraz po śniadaniu autobusami, pełni dobrych humorów i gotowi na niespodziankę. Wiedzieliśmy, że podróż będzie trwała dość długo, dlatego wygodnie usiedliśmy i gotowi ruszyliśmy w nieznane.

Pod takim hasłem przewodnim, 14.06.2018 na sali w Nekielskim Ośrodku Kultury odbył się już III Lokalny Przegląd Tańca Ludowego, zorganizowany przez nasze przedszkole. Kolejny już raz, zaproszeni gości mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu mającym na celu poszerzanie wiedzy na temat ludowych tradycji regionów Polski, zwyczajów i obrzędów. W przeglądzie wzięły udział zaproszone przedszkola: Miś Uszatek z Nekli, Akademia Talentów z Nekli oraz przedszkole przy Zespole Szkół w Zasutowie.

Dnia 5 i 7 czerwca dzieci z grupy „Poszukiwacze” i „Badacze” wybrały się z wizytą do starszych kolegów ze szkoły. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w lekcji klasy pierwszej. Przedszkolaki obejrzały jak wygląda klasa, co dzieje się podczas lekcji. Miały możliwość siedzieć w ławkach szkolnych oraz poznać starszych kolegów oraz koleżanki.

Dzień 1 czerwca to najważniejszy dzień dla wszystkich dzieci, ponieważ tego dnia mają swoje święto. My przygotowywaliśmy się do tego dnia już wcześniej planując niespodziankę dla dzieci…podczas organizacji kiermaszu Bożonarodzeniowego.

Ten szczególny dla wszystkich przedszkolaków dzień przypadł na 4 czerwca br. Już od samego rana zapowiadało się, że będzie to wyjątkowy dzień, przede wszystkim dopisała wspaniała pogoda.

W minionym tygodniu, w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Białego Bociana”. Aby dowiedzieć się jak najwięcej o tych ptakach, zaprosiliśmy p. Stygar, która przez swoje liczne podróże i zainteresowania przyrodnicze postanowiła przybliżyć nam świat widziany oczami tych niezwykłych ptaków.

 

Dnia 26 maja odbył się III rodzinno-przedszkolny rajd rowerowy. Około 100 rowerzystów na różnych rowerach pokonało ponad 5-kilometrową trasę. Tradycyjnie wystartowaliśmy spod remizy OSP w Nekli i dróżkami leśnymi dojechaliśmy do schroniska młodzieżowego w Nekielce. Na mecie czekały na nas wypieki przygotowane przez rodziców oraz regeneracyjna zupa. Oczywiście przedszkolaki nie zapomniały o swoich mamach, które w tym dniu obchodziły swoje święto. Były wspólne zabawy, piosenka, upominki, a nawet staraliśmy się stworzyć „Czysty świat dla mamy”. Wszystkim uczestnikom rajdu bardzo dziękujemy i do zobaczenia następnym razem.

 

W czwartkowe przedpołudnie, 17 maja na hali widowiskowo – sportowej w Nekli odbyła się XV Jubileuszowa Międzygminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków organizowana przez przedszkole Miś Uszatek w Nekli. W tym niezwykle sportowym wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć Małych Einsteinów, dlatego też najstarsze dzieci z grup Badaczy, Poszukiwaczy i Wynalazców wybrały się na salę, by wspólnie wziąć udział w zmaganiach przedszkolaków. Aby zachować wszelkie reguły zawodów, ceremonię rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego wraz z wniesieniem flagi olimpijskiej. Oficjalnego otwarcia dokonał pan Burmistrz, Karol Balicki, życząc wszystkim zawodnikom udanej zabawy.

Dnia 14 maja wszystkie dzieci z całego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Skałowa aby w schronisku dla zwierząt odwiedzić naszych podopiecznych: adoptowane pieski Miłka i Jamiego. Dzieci jak zawsze już od dłuższego czasu przygotowywały się do wizyty i zbierały dla swoich pupili pieniążki na karmę, leki, smakołyki.

Dnia 7 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Poznania. Mieliśmy do zrealizowania pewne plany, a piękna pogoda tego dnia tylko nam w tym pomagała. Zaraz po przyjeździe udaliśmy się do Teatru Muzycznego, by wziąć udział w przedstawieniu pt. „Śpiąca Królewna”. Znana nam doskonale z czytanych, na co dzień książek, bajka Charlesa Perraulta została ukazana nam w nieco inny sposób. Za pomocą muzycznych czarów zostaliśmy przeniesieni do krainy Wierszolandii, gdzie mogliśmy spotkać nie tylko postacie z tej bajki. Niesamowicie barwne kostiumy, zabawna choreografia, efekty specjalne i przede wszystkim porywająca muzyka pozostaną na długo w naszej pamięci. Wesołe myszki, które tańczyły i pięknie śpiewały umilały nam cały występ. Zaskakująca interpretacja bajki bardzo spodobała się dzieciom, które w zaciekawieniu oglądały całe przedstawienie. Korzystając z okazji odwiedziliśmy również Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dzieci z naszego przedszkola doskonale wiedzą, że bycie dobrym i pomocnym to fundament szczęścia i prawidłowej współpracy między wszystkimi ludźmi. A z kogo mamy brać wzorowy przykład jak nie z naszych „bohaterów”, którzy, na co dzień wykonują różne zawody? Kiedy syrena strażacka zawyje swoim donośnym sygnałem, spieszą, co sił, by nieść pomoc ludziom, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Mowa oczywiście o strażakach…ludziach, którzy bezpieczeństwo i zdrowie innych stawiają na pierwszym miejscu. Aby przybliżyć dzieciom tajniki pracy strażaków, wszyscy 25 kwietnia wybraliśmy się ochoczo do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Nekli

Ponownie w tym miesiącu odwiedziła nas muzyczna kamienica i aktorzy z Filharmonii Pomysłów, którzy przybyli do nas 23 kwietnia z przedstawieniem pt. „ Och!Mistrz!”.

Okazało się, że w znanej już przez nas Namuzowywalni pojawił się nie lada problem – szybciutko trzeba było napisać piosenkę na podstawie tekstu wierszyka muzy światowej sławy kompozytora Och!Mistrza, który tym razem nie mógł spełnić prośby Ani. W ostatnim czasie przydarzyła mu się bardzo smutna historia, otóż zgubił swoje natchnienie. I co teraz? Jak skomponować utwór bez natchnienia?

Nasze przedszkolaki już doskonale wiedzą jak ważną rolę w życiu każdego człowieka zajmują książki. I dlatego, aby jeszcze bardziej wzbogacić naszą wiedzę i poznać nową literaturę, kolejno wszystkie dzieci wraz z paniami odwiedziły w tym tygodniu naszą miejscową bibliotekę. Niektóre dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, bardzo podekscytowane przekroczyły próg czytelniczej krainy, by móc zapoznać się z tym niezwykłym miejscem. Nasi milusińscy z pełnym zaciekawieniem zwiedziły bibliotekę, z ogromnym zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. W trakcie pobytu w miały również możliwość wykonania własnoręcznie swojej jedynej, niepowtarzalnej zakładki do książki, którą jak obiecały umieszczą w swoich ulubionych bajkach. Świat i bajki zawarte w wielu różnych egzemplarzach wywarły tak ogromne wrażenie na małych einsteinach, że wspólnie postanowiliśmy napisać opowiadania i umieścić je w … naszych książkach. I tak, ja za dotykiem czarodziejskiej różdżki, powstało 5 przepięknych, twórczych i jedynych w swoim rodzaju bajek, opowiadających życie przedszkolne dzieci każdej z naszej grup. Przepełnione dziecięcą wyobraźnią i twórczością naszych wychowanków książki trafiły w ręce zaproszonych przez nas gości, którzy odwiedzili nas 20 kwietnia, by wspólnie, oficjalnie zapoznać wszystkich z wynikiem naszej pracy.

Dnia 10 kwietnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Zaprosiliśmy z tej okazji wyjątkowego gościa którego znają prawie wszystkie dzieci pana Adama Dopierałę. Przy tej okazji sprawdziliśmy, co na temat zdrowia i higieny osobistej wiedzą przedszkolaki, które wspólnie z paniami wykonały plakaty mówiące o tym czym jest dla nich zdrowie. O zdrowiu jeszcze nigdy nie powiedziano za dużo, dlatego wykorzystując naszego gościa jak i dziecięcą ciekawość oraz zdolność dzieci do zadawania tysiąca pytań w ten dzień przybliżyliśmy przedszkolakom podstawowe zagadnienia związane ze zdrowiem i odpornością.

W piątek 13 kwietnia, korzystając z pięknej wiosennej pogody, wszystkie grupy przedszkolne podjęły się bardzo ważnego zadania. 

Przez cały tydzień nawiązując do minionego Światowego Dnia Zdrowia, rozmawialiśmy o nim, gościliśmy osobę z nim związaną i zwracaliśmy uwagę na dbanie o …zdrowie.

W naszym przedszkolu bardzo starannie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Piekliśmy ciastka, wykonywaliśmy wiele ozdób świątecznych (zajączki, kurczaczki, baranki) aż wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień, środa 28 marca. Już od rana dzieci czekały na Zajączka widząc ślady jakie zostawił w przedszkolu.

Zaraz po powitaniu wiosny w czwartek, wszystkie dzieci w przedszkolu „Mali Einsteini” tak starsze, jak i młodsze - postanowiły zaakcentować i udowodnić, że wiosna już jest z nami.

Tego dnia wiosenne miało być zwłaszcza II śniadanko, które przedszkolacy przygotowywali sami.

 

Nasze cudowne przedszkolaki już od samego rana zadawały sobie to pytanie, dokładnie rozglądając się dookoła, wypatrując pierwszych zwiastunów wiosny. A to za sprawą wypadającego akurat dziś, 21 marca pierwszego dnia kalendarzowej wiosny.

Mimo, że aura za oknem nie wyglądała zbyt wiosennie, nieśmiałe promienie słońca zachęciły wszystkich do poszukiwań tej najpiękniejszej, bo budzącej do życia naszą przyrodę pory roku.

Po długiej i mroźnej zimie zapragnęliśmy już więcej ciepła, śpiewających ptaszków, zielonych drzew, dlatego po śniadanku udaliśmy się, do Nekielskiego Ośrodka Kultury, by wspólnie przywołać, wyczarować, wyśpiewać wiosnę.

Dnia 19 marca, po raz kolejny mieliśmy okazję gościć zaprzyjaźnioną z nami poznańską Filharmonię Pomysłów z przedstawieniem pt.: „Stuk i pukpukpuki”. Tym razem, głównym bohaterem był bębenek BENEK, który w muzyczny sposób oprowadzał naszych przedszkolaków po świecie instrumentów perkusyjnych.

Dzień kobiet to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich Pań zarówno tych dużych jak i małych. Z tej okazji spotkaliśmy się wszyscy razem aby wspólnie uczcić ten dzień. W tym roku postanowiliśmy pokazać dzieciom jak wiele kobiet jest wokół nas bo przecież kobietą jest babcia, mama, koleżanka i przedszkolna ciocia. Każda z grup przedstawiła jedną z wyjątkowych kobiet opisując ją poprzez śpiew, taniec, recytując wiersze. Można było również zobaczyć wszystkie piękne panie przedstawione w postaci artystycznie wykonanych plakatów – gdzie każda grupa mogła wykazać się swoją inwencja twórczą. Po części artystycznej chłopcy złożyli wszystkim paniom oraz dziewczynkom życzenia wręczając im przygotowane upominki.

W karnawale to są bale… i u nas też był. Już od samego rana 30 stycznia w przedszkolu było bardzo kolorowo i karnawałowo. Wszystkie dzieci były przepięknie poprzebierane, począwszy od księżniczek, po strażaków, policjantów, superbohaterów… Tak przygotowani i nastawieni na świetną zabawę przybyliśmy do NOKu, który jak się okazało zamienił się w Królestwo Słodyczy. Abyśmy się nie zgubili naszymi przewodnikami była niezastąpiona Babeczka i słodka Beza.

Były super zabawy i wspólne tańce. Bawiliśmy się fantastycznie i już czekamy na kolejny bal......

 

Pozostając w uroczystym nastroju po obchodzonym odświętnie Dniu Babci i Dziadka, nasze przedszkole odwiedzili niesamowici goście. 26 stycznia swoje ręczne zdolności przedstawiły dzieciom pani Maria, pani Aldona oraz pani Ula. Jak się okazało, wszystkie zaproszone Panie łączy wspólna pasja. Byliśmy bardzo ciekawi, jakie to hobby połączyło naszych gości i dlatego też z uwagą i pełnym skupieni zasiedliśmy na dywanie, byśmy mogli odkryć tą zagadkę. Kiedy nasze przedszkolaki zobaczyły przyniesione przez panie produkty, wszystko stało się jasne. Najróżniejsze, kolorowe, okrągłe, mięciutkie kłębuszki wełny, które aż wysypywały się z koszy bardzo zaciekawiły dzieci.

W dniach 23,24 i 25 stycznia nasi przedszkolacy uczestniczyli w niezwykle ważnych i miłych uroczystościach, które miały miejsce w NOK-u.

W tych dniach odbyły się spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka, w których uczestniczyły kolejno wszystkie grupy przedszkolne oraz ich wyjątkowi gości: kochane babcie i dziadkowie.

18 stycznia 2018 r. w sali Nekielskiego Ośrodka Kultury odbył się VIII Bożonarodzeniowy Przegląd Kolęd, którego organizatorem był Zespół Muzyczny - Rudi Band Świat Muzyki - Rudolfa Topolskiego, a współorganizatorem nasze przedszkole oraz NOK.

Podczas tego przepięknego koncertu dzieci z różnych przedszkoli min: Akademii Talentów, Wróbelka Elemelka z Czerniejewa, z wrzesińskiego niepublicznego przedszkola „Bajka”, przedszkola przy szkole w Targowej Górce oraz naszego prezentowały swoje umiejętności nie tylko wokalne ale i artystyczno - sceniczne.

Z okazji przypadającego święta Dnia Babci i Dziadka, w niedzielę 21 stycznia dzieci z naszych najstarszych grup, Badaczy i Poszukiwaczy postanowiły uczcić to w wyjątkowy sposób. Mimo, że była to niedziela prawie wszyscy spotkali się przed godz. 12.00, w kościele pw. Świętego Andrzeja Apostoła w Nekli. Przedszkolacy wraz z Paniami przygotowali szczególny koncert kolęd, który dedykowali swoim dziadkom z okazji ich święta.

15 stycznia w naszym przedszkolu po raz kolejny gościliśmy Filharmonię Pomysłów. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w spektaklu pt.: „Brzdęko- brzdęccy”, podczas którego poznały kolejnych mieszkańców „Muzycznej Kamienicy” oraz brzmienie, wygląd i charakterystyczne cechy gitary.

14 stycznia w całej Polsce, po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Organizacja ta w niezwykły sposób, bezinteresownie wspomaga leczenie najmłodszych dzieci, a niekiedy nawet ratuje życie bezbronnych i niewinnych dzieciaczków. Nasze przedszkolaki oczywiście ochoczo włączyły się do tej wspaniałej akcji, występując w hali widowiskowo – sportowej w Nekli.

Okres przedświąteczny to czas przygotowywania różnych ozdób choinkowych jak i pieczenia pierniczków, dlatego też w sobotnie przedpołudnie, 16 grudnia przedszkole odwiedziły nasze wspaniałe dzieci wraz z rodzinami, aby wziąć udział w kolejnym już Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

 

 

W piątek 15 grudnia gościliśmy kolejny raz w naszym przedszkolu wyjątkowych gości, przedstawicielki Nekielskiego Chóru Wrzos. Jak i w zeszłym roku tak i w tym spotkanie przebiegło w wyjątkowo świątecznej atmosferze ponieważ nasi goście wystąpili w typowo świątecznym repertuarze.

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci, również w naszym przedszkolu ten dzień był bardzo szczególny. Już od samego rana słychać było dzwonki Mikołaja, który witał dzieci przychodzące do przedszkola.

Bim sala Bim – to krótkie zaklęcie, wypowiadane z ogromną chęcią przez dzieci, pozwoliło nam przenieść się w niesamowita krainę magii. A to za sprawą niezwykłego gościa, który czekał na nas na sali Nekielskiego Ośrodka Kultury. Pan Arkadiusz gotowy i pełen uśmiechu przywitał naszych milusińskich. Dzieci odwdzięczając się gromkimi brawami, zasiadły na swoich miejscach z niecierpliwością oczekując przedstawienia. Iluzjonista niezwykłym pokazem ognia rozpoczął swój pełen tajemnic i magii występ, wprowadzając wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki.

Wspaniałe widowisko zapierało dech w piersiach małych widzów, szczególnie, kiedy nie wiadomo, w jaki sposób chusteczki nie dosyć, że same się łączyły to jeszcze zmieniały kolor, supełki na sznurku przesuwały się za pomocą oddechu, drewniane sylwety królików zmieniały miejsce, mimo, że cały czas bacznie je obserwowaliśmy. Zabawa w czarowanie bardzo wszystkim się podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i brać udział przy Jego boku w prawdziwej magii. Przedszkolaki same były zaskoczone, że potrafią czarować. Przedstawienie było dla dzieci niesamowitym przeżyciem i świetną atrakcja, która wprowadziła nas w świat magii i wróżb. Postanowiliśmy bawić się więc dalej i dlatego też za sprawą Pani Dyrektor, która wcieliła się w role czarodziejki kontynuowaliśmy wspaniałą, andrzejkową zabawę. Nie zabrakło oczywiście wróżb, muzyki jak i zadań, które nasze dzielne przedszkolaki wykonywały wzorowo. Wspólne zabawy przy chuście sprawiły, że był to niezwykle kolorowy dzień, pełen wrażeń, uśmiechu jak i odpowiedzi na jakże andrzejkowe pytanie…Co przyniesie przyszłość? Oczywiście, jesteśmy przekonani, że dla naszych wychowanków, będzie ona tak kolorowa i wspaniała jak nasza wspólna zabawa ..

Małe, duże, kolorowe, mięciutkie, wesołe…23 listopada wraz z naszymi przedszkolakami przybyły do przedszkola ulubione pluszaki naszych milusińskich, aby wspólnie obchodzić Święto Pluszowego Misia i wybrać się do NOK-u na przygotowywany przez przedszkole Misiowy Festiwal.

Dnia 20 listopada, w kolejną muzyczną podróż zabrała nas Filharmonia Pomysłów, która odwiedziła nasze przedszkole , aby muzycznie umilić czas naszym przedszkolakom. Tym razem aktorzy zaprezentowali się w spektaklu pt. „ Sztaba Bum – Bum”.

Jestem małym przedszkolakiem ale dużo już potrafię…”

W dniach 15 i 16 listopada w naszym przedszkolu odbywały się niezwykle ważne i uroczyste imprezy. W środę bowiem i czwartek najmłodsi nasi koledzy i koleżanki stali się w pełni przedszkolakami i zostali pasowani.

Pozostając w temacie lokalnego patriotyzmu, tuz po obchodach Dnia Niepodległości, w poniedziałek 13 listopada dzieci z grupy Wynalazców, Poszukiwaczy i Badaczy wybrały się do Wrześni, aby zwiedzić Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich. Dla większości naszych podopiecznych był to pierwszy pobyt w muzeum. Straszaki dowiedziały się co to muzeum oraz w jakim celu gromadzi się i chroni zabytki oraz eksponaty muzealne.

Badacze i Poszukiwacze wraz z paniami starały się przekazać wszystkim, jak ważne w życiu każdego człowieka są wartości, którymi należy się kierować w życiu. W związku z tym, postanowiliśmy wszystkim przedstawić niesamowita osobę, człowieka, który przez całe swoje życie, z pełnym oddaniem i poświęceniem niósł pomoc innym…Pan Czesław Borkowski, Honorowy Obywatel Nekli, wieloletni Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej, społecznik, radny, aktywny działacz…jednym słowem, nasz LOKALNY BOHATER.

Na początek dwie sale „Podróżników” i „Wynalazców” utonęły we mgle z folii malarskiej. Tak przygotowane sale czekały tylko na gości a było ich wielu i niezwykłych. Tego dnia bowiem przedszkole odwiedzili wspólnie z paniami: panią dyrektor Szkoły Podstawowej Aldoną Kubacką i panią Magdaleną Małek-Filipczak – nauczycielem j. polskiego, uczniowie 2kl. Gimnazjum, którzy postanowili pokazać młodszym kolegom i koleżankom jak można przedstawić jesień i co pięknego się w niej kryje…

Bardzo ważnym wydarzeniem we wtorek 24 października dla naszych przedszkolaków było spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji z Wrześni, młodszym aspirantem Piotrem Nawrockim. Pan Policjant dokładnie objaśnił młodszym przedszkolakom jak w bezpieczny sposób przechodzić przez jezdnię?, w jaki sposób poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do niebezpiecznych dla nas sytuacji?, komu można powiedzieć jak się nazywamy, a komu nie? Dzieci miały możliwość bliżej zapoznać się z niezwykłą pracą policjanta, jego strojem, potrzebnym wyposażeniem. Te dodatkowe akcesoria, które miał z sobą pan Piotr dodatkowo rozbudziły emocje naszych wychowanków. Kajdanki, kamizelki, pałki i czapki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Dnia 17 października nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście…byli to przedstawiciele schroniska w Skałowie, z którymi z pełnym zaangażowaniem podjęliśmy współpracę, aby choć trochę pomóc przy opiece nad psami i kotkami które z różnych względów nie mają własnego domu.

Jak co roku, 14 października jest dniem szczególnym, ponieważ w tym dniu obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Jest to bardzo ważna data dla wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz pracowników, związanych z  edukacją i kształceniem najmłodszych pokoleń. Przedszkolacy z naszego przedszkola już po raz drugi postanowili w szczególny sposób podziękować swoim ciociom i z tej okazji przygotowali specjalną  uroczystość. Głównymi prowadzącymi i wykonawcami byli najstarsi przedszkolacy z grup „Poszukiwaczy” i „Badaczy”, którzy wszystkich kolegów zaprosili tego dnia do sali na piętro, aby razem rozpocząć wspólne świętowanie.

Dnia 9 października zawitała do naszego przedszkola po raz kolejny Filharmonia Pomysłów, aby zaprezentować nam kolejne przedstawienie p: „Fantom Klawiaturnik”.  Sam tytuł bardzo zaciekawił dzieci, co sprawiło, że z ogromnym zaciekawieniem rozsiadły się wygodnie na dywanie. Artyści przenieśli nas w muzyczny świat, do komnaty zapomnianych i popsutych instrumentów, gdzie nagle pojawił się duch, który strzegł tajemnic strychu.

30 września, jak co roku obchodzimy Dzień Chłopca. W naszym przedszkolu w tym roku świętowanie przypadło nam o jeden dzień wcześniej, 29 września w piątek.  Tego dnia we wszystkich grupach przedszkolnych świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Tym razem postanowiliśmy spędzić go w nieco inny sposób. Z samego rana, nasi wspaniali chłopcy przyszli do przedszkola z uśmiechem i pełnym zadowoleniem. Otóż czekało na nich nie lada wyzwanie, w ciągu całego dnia sami zobowiązali się, że pokażą nam wszystkim, iż zasługują na miano „Małego dżentelmena”.

26 września nasze przedszkole odwiedził pan Grzegorz Górski, tata jednego z naszych młodszych przedszkolaków, który przybył do nas, aby opowiedzieć nam o swoim niezwykłym zainteresowaniu i hobby, chociaż nie tylko. Okazało się, że nasz gość od prawie 20 lat nurkuje w wodach całego świata i odwiedzając przedszkolaków chciał im przybliżyć ten niesamowity, bardzo niebezpieczny i ciekawy rodzaj spędzania wolnego czasu.

W piękny dzień, gdy na niebie uśmiechało się do nas złote słoneczko, nasze przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na niedaleką, choć bardzo ekscytującą wycieczkę. Wszyscy z ogromną radością i uśmiechem na twarzy dotarliśmy się na leśną polanę na Grabach, gdzie wspólnie wypatrywaliśmy wyczekiwaną…Panią Jesień!

Wrzesień to miesiąc, w którym, jak co roku włączamy się w akcję „ Sprzątania świata”. Tak było i tym razem, dlatego też 20 września był dniem, w którym panie szczególną uwagę dzieci zwracały na segregowanie śmieci i recykling. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem brały udział w pogawędce. Jednak główną atrakcją, której nie mogły się doczekać było wyjście na nietypowy spacer i rozpoczęcie naszej akcji. Pogoda w tym dniu była przepiękna, dlatego po pysznym śniadanku, dzielne i pełne zapału przedszkolaki wraz z nauczycielkami spotkały się przed przedszkolem.

11 września w przedszkolu a wcześniej na Festynie inauguracyjnym  gościliśmy w naszym przedszkolu naszych znajomych już aktorów z Filharmoni Pomysłów. Bardzo się wszyscy ucieszyliśmy, ponieważ spotkania z nimi są zawsze niesamowicie ciekawe, zabawne i wiele nas uczą zarówno o świecie muzyki, jak i tańca, tradycji i kultury. Tak było również i tym razem. Nasi goście przybyli do nas z przedstawieniem pt” Trąbisław Trututański.

1 września, jak co roku, wszystkie dzieci pożegnały już wakacje a tym samym zadowolone powróciły w przedszkolne mury.

Jak zawsze uśmiechnięte Panie już od samego progu witały wszystkie dzieci w przedszkolu. Po takim powitaniu nic nie jest straszne, dlatego starsze przedszkolaki wróciły z radością do swoich pań i kolegów, natomiast  najmłodsze dzieci powoli poznają, co to znaczy być prawdziwym przedszkolakiem. Pierwsze dni nowego roku szkolnego upłynęły szybko na wspólnej zabawie. Aby nie zapominać, że zabawa jest dla dzieci najważniejsza, 9 września, w sobotnie przedpołudnie, na naszym przedszkolnym parkingu  zorganizowaliśmy festyn rozpoczynający nowy rok szkolny

W przedszkolu pod koniec wakacji było bardzo pracowicie, ciekawie i pysznie a to za sprawą przygotowywanych przez dzieci i nauczycielki zdrowych przysmaków, które uświetnić mają festyn inauguracyjny Nowy Rok szkolny 2017/2018. Tematem festynu będzie zdrowie i zdrowa żywność, dlatego dzieci postanowiły włączyć się w akcję Los Vitaminos i upiec zdrowe ciastka zbożowe.