„Kart w kalendarzu było niemało.

 Codziennie jedną zdejmował czas.

I cóż, powiecie? Ot przeleciało.

Rok szkolny minął jak z bicza trzasł"

 

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej.

Dnia 22 czerwca kolejny już raz spotkaliśmy się z uprzejmością pań nauczycielek (pani Krysi Spochacz  i Ani Nowaczyk), które tym razem zaprosiły przedszkolaków do NOK-u na teatrzyk lalkowy pt.: „Krasnoludki są na świecie”. Było to przedstawienie na podstawie baśni M. Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Nasze przedszkolaki w skupieniu i z dużym zainteresowaniem obejrzały występ starszych kolegów, którzy przekonali, że krasnoludki są na świecie… w nagrodę za ciszę i uszanowanie pracy artystów, każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę.

Żegluj, że żeglarzu całą nockę po morzu… w  prawdziwie morskim i pirackim stylu  20 czerwca  przy  Strażnicy OSP Nekla pojawiły się nasze przedszkolaki wraz z rodzicami ; na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Mamy i Taty.

Dnia 13 czerwca w Nekielskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie projektu pod tytułem „Wielkopolski styl, czyli jak żyją i działają wielkopolanie”.

Dnia 10 czerwca  dzieci z naszego przedszkola zaproszone zostały do Targowej Górki, gdzie w Zespole Szkół miał się odbyć I Szkolny Turniej Tańca Towarzyskiego. Zaproszone zostały przede wszystkim dzieci uczestniczące w naszym przedszkolu w zajęciach tanecznych u pana Michała Augustyniaka, który był współorganizatorem tej uroczystości a także niektóre z dzieci grup starszych, które pod okiem pani dyrektor i wychowawczyń mogłyby pochwalić się i zaprezentować tańce ludowe.

1 czerwca to dzień na który czekają wszystkie dzieci. A poniedziałkowy dzień, zapowiadany był już od dawna jako niezwykła i przyjemna niespodzianka. Tego dnia  parking samochodowy przy przedszkolu „Mali Einsteini” zamienił się w wielki plac zabaw dla dzieci.

 

Sobota 30 maja, trakt prowadzący w kierunku Nekielki naprzeciwko OSP Nekla, godz. 10.00. Mimo dnia wolnego od zajęć przedszkolnych przed umówioną godziną zjeżdżają się dzieci z przedszkola „Mali Einsteini”, aby zamanifestować i przyłączyć się do akcji edukacyjnej „Czyste powietrze wokół nas”.

 

W piątek 29 maja do naszego przedszkola w odwiedziny przyszli nieco od nas starsi koledzy i koleżanki z klasy I a, którym towarzyszyła wychowawczyni pani Małgorzata Kubiaczyk. Dzieci wybrały się do przedszkola, aby przypomnieć sobie troszkę jak było w przedszkolu i poznać młodszych kolegów i koleżanki, którzy już za kilka miesięcy dołączą do uczniowskiej społeczności.

W czwartek 28 maja, dzieci z przedszkola "Mali Einsteini" wyjechały na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyjazdu był spektakl w Teatrze Animacji pt.: "Wąż". Przedstawienie mówiło o sprawach niezwykle ważnych: przyjaźni, pomagającej rozwiązać najtrudniejsze sprawy i o bezcennej odmienności , która czyni z nas istoty jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. Po spektaklu na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie spacer po poznańskiej Palmiarni.

 

Dnia 15 maja najstarsza grupa z naszego przedszkola po raz pierwszy wzięła udział w Międzygminnej Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbyła się w hali sportowej przy Zespole Szkół w Nekli. Naszym strojem reprezentacyjnym były granatowe koszulki z logo przedszkola.

W piątek 8 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się z wizytą do remizy OSP Nekla. Wychowankowie przedszkola „Mali Einsteini” po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć remizę strażacką w pełnej krasie. W tym roku też OSP w Nekli obchodziła 85-lecie istnienia, dlatego dzieci z okazji tego święta przygotowały przepiękne wiersze i piosenki oraz wręczyły druhom kwiaty i prezent od całego przedszkola.

Dnia 6 maja na nasze „wezwanie” przybyli niezwykle odważni goście- Strażacy z OSP w Targowej Górce. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z zadaniami jakie przed nimi stają.

Patrząc na dzisiejszy świat pełen , tabletów, telefonów  i innych atrakcji elektronicznych można odnieść wrażenie, że sztuka czytania zanika  a książka przestaje być źródłem wiedzy i ucieczką od szarej codzienności. Książka jednak jest niewątpliwie wielkim przyjacielem człowieka  uczy przecież ona  myślenia, pobudza wyobraźnię, wyrabia cierpliwość i ciekawość świata. Dlatego warto po nią sięgać.       

Dnia 27 kwietnia br. do naszego przedszkola przyjechał niezwykły teatrzyk cieni „Latarenka”. Artystki tego teatru przedstawiły dzieciom dwa wspaniałe spektakle, dla młodszych był to „Kogut i ziarenko bobu” a dla starszych przedszkolaków „Żab i król”.

W dniu 13 kwietnia dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność gościć pielęgniarkę środowiskowo - rodzinną panią Krystynę Markiewicz. Pani Krystyna opowiedziała dzieciom na czym polega praca pielęgniarki i jakie są jej obowiązki.

Charakterystyczne elementy stroju pielęgniarki, na które dzieci zwróciły uwagę to biały fartuch i czepek pielęgniarski. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, że w trosce o swoje zdrowie i ochronę przed szkodliwymi bakteriami i wirusami powinny często myć ręce i dbać o swoją czystość, a w przypadku choroby powinny przyjmować leki zapisane przez lekarza.

W czwartek 2 kwietnia do naszego przedszkola miał z wizytą wybrać się szczególny gość – wielkanocny Zajączek.

Tego dnia wszystkie dzieci ubrane były odświętnie i od samego rana czekały na niezwykłego gościa. W każdej sali przygotowane były pięknie udekorowane stoły na wielkanocne śniadanko. Dzieci składały sobie życzenia, dzieliły się jajkiem i częstowały pysznościami, które zgodnie z tradycją pojawiły się podczas śniadania.

Po zakończonym posiłku pod drzwiami wszystkie dzieci znalazły listy od zajączka, w których opisywał zadania, które przedszkolaki miałyby wykonać, chcąc odnaleźć zajączkowi niespodzianki.

Już niedługo Święta Wielkanocne a już dziś przedszkole odwiedzą niezwykli goście – żywe króliczki. Nie będzie to żart na prima aprilis, chociaż to właśnie 1 kwietnia.

Mama Natalki z grupy „Podróżnicy” prowadzi na Nekielce „Słoneczną Zagrodę”, gdzie znajdują się różne zwierzątka min. konie, kucyki ale również świnki, owce, kozy i oczywiście króliczki: Zuzia i Misia. Z okazji zbliżających się Świąt, pani Ada zgodziła się odwiedzić z króliczkami nasze przedszkole, aby dzieci mogły lepiej poznać bliskie kuzynki wielkanocnego zajączka.

Dnia 26 marca w przedszkolu mieliśmy okazję obejrzeć teatrzyk pt: „Przygoda w ulu”. Była to historia o dwóch pszczółkach, z których jedna okazała się owadem skorym do leniuchowania.

Dzień 23 marca odbył się w naszym przedszkolu pod hasłem „wiosenna metamorfoza”. Tego dnia gościliśmy Panią kosmetyczkę oraz Panią fryzjerkę. Dzieci zapoznały się z niezbędnikiem każdego fryzjera i mogły poczuć się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim.

W dniu 20 marca (piątek) dzieci z naszego przedszkola powitały przybywającą do nas Wiosnę, przygotowując dla Niej powitalny koncert.

Z tej okazji wybraliśmy się na nekielski rynek, gdzie każda grupa miała okazję zaprezentować się przed koleżankami i kolegami ale i zebranymi tłumnie gośćmi.

Dnia 10 marca nasze przedszkole  odwiedził nietypowy gość  - pani Monika Nędzyńska-Stygar -  Lider Regionalny stowarzyszenia Ptaki Polskie. Pani Monika spotkała się z przedszkolakami,  aby pokazać i opowiedzieć  nam o przyrodzie, jej walorach, a przede wszystkim w szczególności o wyglądzie i sposobie bytowania ptaków, gdyż one właśnie są najważniejszym elementem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Szkoła na pTAK”

Dnia 9 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Był to specjalny dzień zwłaszcza dla części pięknej naszego przedszkola, a więc wszystkich małych kobietek.

Dnia 16 lutego rozpoczęły się w szkole ferie zimowe, więc przedszkolaki skorzystały z okazji i wybrały się do szkoły z wizytą. Było to już od dawna umówione, kolejne spotkanie z panią wicedyrektor - Aldoną Kubacką. Utalentowaną plastyczką, która swoją wrażliwością, subtelnością i wyczuciem potrafi zawsze zainteresować dzieci i zachęcić je do tworzenia niecodziennych, wspaniałych dzieł.

 

W piątek 13 lutego przedstawiciele najstarszej grupy przedszkolnej „Badaczy” wyjechali autobusem do Szkoły Podstawowej w Zasutowie.

Zostaliśmy tam zaproszeni na podsumowanie konkursu czytelniczo-plastycznego dotyczącego twórczości Juliana Tuwima. Na podsumowane i zaprezentowanie się w utworach poety jako reprezentanci pojechali dzieci z grupy „Badaczy”.

 

Dnia 13 lutego, w piątek, nasze przedszkolaki obchodziły Walentynki. Walentynki to święto zakochanych, ale nie tylko. Dla naszych milusińskich  ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem.

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. „Mali Einsteini” bawili się na balu przygotowanym przez swoich opiekunów w dniu 5 lutego br. Była to zabawa pod hasłem „Karnawał zwierząt”. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, królewny, motylki, biedronki, wróżki, policjanci a także inne postacie z bajek gościły tego dnia w naszym przedszkolu.

Dnia 26 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy bardzo miłą panią. Naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog Ewa Stawczyk – Jackowiak, prywatnie babcia naszych koleżanek Majeczki i Martusi. Pani stomatolog najpierw odwiedziła starsze dzieci z grupy Badaczy i Poszukiwaczy, natomiast do Odkrywców, Wynalazców i Podróżników z wizytą przyszła na następny dzień, tj. 27 stycznia.

Mimo, że styczeń to miesiąc zimowy pełny chłodnych dni są takie dwa dni w roku gdy każdemu robi się cieplej na sercu, mianowicie w Dniu Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki z grupy Odkrywców, Wynalazców i Podróżników zaprosiły swoich ukochanych dziadków na uroczystość, która imała miejsce 26 stycznia,  a przedszkolaki
z grupy Badaczy i Poszukiwaczy - 27 stycznia w Nekielskim Ośrodku Kultury. Swoimi występami mali artyści wyrazili wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków oraz podziękowali za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia.

 

W dzień Babci  przypadający 21 stycznia - część dzieci z naszego przedszkola gościnnie udało się do NOK-u, na zaproszenie przedstawiciela Zarządu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów pana Czesława Borkowskiego. Dzieci z trzech starszych grup zaprezentowały się z koncertem: „Stare melodie na ludowo”.

Występ wypadł przepięknie, seniorzy z radością włączyli się we wspólne śpiewanie, zwłaszcza, że śpiewana …”Szła dzieweczka…” czy …”Głęboka studzienka…” to szlagiery, które wszyscy znają i kochają.

Przedszkolacy zaprezentowali się również w tańcu a na koniec odśpiewali, gromko „Sto lat”. Było bardzo miło i sympatycznie. Mamy nadzieję na kolejne takie spotkania a wszystkich obecnych na naszym koncercie gorąco pozdrawiamy.

W piątek 16 stycznia Hotel Nekla zapełnił się licznie przybyłymi gośćmi na Spotkanie Noworoczne, którego gospodarzami byli: Burmistrz Miasta i Gminy Nekla - pan Karol Balicki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Nekla – pan Czesław Kozielski.

Wieczór ten był niezwykle ważny nie tylko dla włodarza naszego miasta ale również dla naszych milusińskich, bo właśnie podczas tego spotkania mieliśmy okazje zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne. Przedszkolaki z naszego przedszkola przygotowały bardzo dobrze znane naszym dziadkom i rodzicom piosenki i tańce z repertuaru melodii ludowych.

Dzień 15 stycznia 2015 roku, to dzień w przedszkolu „Mali Einsteini” pod hasłem: ”Pomyśl zanim wsiądziesz – bezpieczni w podróży”. Tego dnia przedszkole odwiedzili policjanci: panowie Przemek i Adam, którzy przypomnieli nam zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wraz z nimi przybyli do przedszkola również inni goście – przedstawiciele firmy Bridgeston z przyjacielem Janem – robotem.

 

Tak jak w zeszłym roku także i teraz dzieci z przedszkola „Mali Einsteini” włączyły się swoim śpiewem i tańcem w program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

11 stycznia na Hali Sportowo-widowiskowej zjawiło się bardzo dużo naszych przedszkolaków. Wszystkie chciały swoim występem pomagać chorym dzieciom i osobom starszym.

Dzień 19 grudnia był dniem niezwykle uroczystym w naszym przedszkolu. 

Już od rana wszystkie dzieci przybyły do przedszkola w bardzo odświętnych strojach i podniosłym nastroju, bowiem tego dnia planowana była wigilia przedszkolna. Dzieci już wcześniej z paniami w salach rozmawiały o zwyczajach i tradycjach związanych z nadejściem Świąt Bożego Narodzenia. A dziś wszystkie będą miały okazję podzielić się opłatkiem, usiąść do wigilijnego stołu i wspólnie zaśpiewać kolędę.

Boże Narodzenie to czas dobroci, miłości, szczerych uczuć, to czas, który spędzamy w gronie bliskich i przyjaciół. .  Z tego powodu w naszym przedszkolu postanowiłyśmy zorganizować "Kiermasz Bożonarodzeniowy".

Podobnie jak rok temu, tak i teraz dzieci z przedszkola „Mali Einsteini” wybrały się do lasu po świąteczne drzewka. Dnia 9 grudnia przedszkolaki pod opieką swoich pań pojechały autokarami do lasu, gdzie czekał już na dzieci pan leśniczy – Kazimierz Niziołek. Opowiedział dzieciom parę ciekawostek o lesie, zwierzętach i o swojej pracy. Dzieci uważnie słuchały a nawet znały odpowiedzi na niektóre pytania zadawane przez pana leśniczego. Później nadszedł czas wyboru świątecznych choinek dla każdej grupy. W wyborze pomógł nam dodatkowo pan Siberna. Pachnące drzewka z radością przywieźliśmy do przedszkola. Jeszcze tego samego dnia drzewka z pomocą tatusiów zostały ustawione w przedszkolnych salach.

Wyprawa do lasu była także doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu z przyrodą.

W poniedziałek dnia 1.12.2014 r. przybyła do nas nasza kochana filharmonia. Poznaliśmy z nimi tajniki tworzenia urodzin, a pomogła nam przy tym wszystkim ekscytująca i super brzmiąca gitara elektryczna. Tworzyliśmy od podstaw urodziny dla naszego nowo poznanego kolegi. Był tort, czapeczki, wspaniała zastawa stołowa a nawet wybieraliśmy prezent.

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu.
W piątek 28 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się również dzieci z Przedszkola Mali Einsteini.
Tego dnia w przedszkolu zorganizowano tradycyjne Andrzejki dla wszystkich dzieci
 Grupy: „Odkrywców”, „Wynalazców” i  „Podróżników” przywitały panie przebrane za czarownice, natomiast „Badacze” i „Poszukiwacze” bawili się w czarowanie z wróżkami.

 

„Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,

bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę,

hu, hu, ha tralala, co to za Mikołaj

hu, hu, ha tralala, co to za Mikołaj....”

Dnia 25 listopada do naszego przedszkola przybył niezwykły gość a mianowicie pan Adam dr inż.. Politechniki Poznańskiej, Wydział Fizyki Technicznej, wykładowca i pasjonat zwłaszcza w dziedzinie optyki ale i nie tylko. Pan Adam przybył do nas ze specjalnym pokazem świateł oraz tego, co światło wywołuje, odbija lub przewodzi. Oczywiście swoją opowieść rozpoczął od źródeł światła, które już nasi przedszkolacy potrafili wymienić i rozróżnić. Później przyszedł czas na trochę magii a może nie…

Duże, małe, kolorowe, mięciutkie i puchate…misie 24.11. opanowały Przedszkole Mali Einsteini. Przybyły one ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć w  Światowym  Dniu Pluszowego Misia.

Tego dnia dzieci przyniosły swoich małych i dużych ulubieńców a każdy z nich był wyjątkowy.

Dnia 20  listopada do przedszkola  „MALI EINSTEINI „ przyjechali aktorzy z przedstawieniem pt. "Jesień" Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem oglądały przygody pani Jesień  i świstaka. Niektóre z nich brały udział w samym przedstawieniu. Główna bohaterka  - udowodniła swoją postawą, że nie warto być leniuszkiem, a dzieci zauważyły, że pracowitość i pomoc innym przynosi wiele korzyści i satysfakcji. Widzowie  gromkimi brawami podziękowali artystom za wspaniałą zabawę.

Dnia 18 listopada w naszym przedszkolu w godzinach popołudniowych odbyło się niecodzienne spotkanie. Na ową wizytę zaproszeni zostali rodzice, zwłaszcza mamy grup najstarszych a dotyczyła ona przygotowania dzieci przedszkolnych do okresu wczesnoszkolnego.

W tym roku szkolnym bowiem przedszkole nasze przystąpiło do programu edukacyjnego „Moje dziecko idzie do szkoły” i postanowiliśmy już teraz przygotowywać tak rodziców jak i dzieci do tego niezwykle ważnego wydarzenia.

 

Dzień 4 listopada był bardzo pamiętnym dniem i bardzo, bardzo słodkim. Otóż tego dnia właśnie przybył do naszego przedszkola gość….

…ale może wszystko po kolei.

Już niedługo obchodzone będzie bardzo ważne Święto Odzyskania Niepodległości, a niektórym kojarzące się bardzo słodko z tradycją rogali Marcińskich.

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci na zajęciach robią już nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. 

Dzień 24 października 2014r. był szczególnym dniem dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Tego dnia odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Zaraz po śniadaniu wszystkie dzieci ze swoimi paniami pojechały autobusem do sali NOKu. Tam Pani Dyrektor naszego przedszkola powitała licznie zgromadzoną publiczność, rodziców oraz zaproszonych gości.

Dnia 23 października ( tj. czwartek) przybył do naszego przedszkola teatrzyk z przedstawieniem pt. „Misiowa draka o drogowych znakach”

Dnia 22 października choć bardzo deszczowy i nieprzyjemny aurą, dla nas okazał się niezmiernie ciekawy i interesujący. A wszystko zaczęło się w Sali u „Podróżników”, gdzie zebrały się grupy z całego przedszkola.

W ciszy czekaliśmy na gości, którzy mieli pojawić się w przedszkolu. Dlaczego w ciszy, ponieważ p. Ania powiedziała, że najpierw ich usłyszymy a dopiero później zobaczymy. I tak było w rzeczywistości. Po godz. 9.00-tej przed nasze przedszkole przyjechały na sygnale dwa wozy policyjne. Wszyscy usłyszeliśmy jak brzmi policyjny sygnał i zobaczyliśmy policjantów w stroju służbowym.

 

Dnia 6 października w naszym przedszkolu odbył się pierwszy w tym roku koncert Filharmonii Pomysłów pt. „Muzyczny dziedziniec”.

W dniu 30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych. Dla dzieci z grup „Badaczy” i „Poszukiwaczy”  panie zorganizowały wiele zabaw, gier i  konkursów tak, aby każdy mógł się wykazać inną sprawnością. Natomiast „Odkrywcy”, „Wynalazcy” i „Podróżnicy”, postanowili ze swoimi paniami upiec babki.

Dnia 29 września, w poniedziałek korzystając z ładnej pogody, grupy Badaczy, Poszukiwaczy i Podróżników wybrały się na wycieczkę autobusem do Suchego  Lasu. Właśnie tam, przy ul. Meteorytowej 1 znajduje się nowoczesne składowisko odpadów.

Dnia 26 września dzieci z przedszkola „Mali Einsteini” pod opieką swoich pań udały się autobusem na wycieczkę do gospodarstwa rolnego w Starczanowie. Dzieci miały okazję na własne oczy zobaczyć prawdziwe gospodarstwo oraz maszyny niezbędne do pracy rolnika.

…”Ogórek, ogórek, ogórek…” tak, tak to właśnie dziś 25 września zielony ogórek ma swoje święto w naszym przedszkolu. W każdej grupie wiekowej od najmłodszych „Odkrywców” przez trochę starsza grupę „Wynalazców” do najstarszej „Badaczy” wszędzie głośno dziś było o ogórku i wszędzie też dała się słyszeć ogórkowa piosenka.

Dnia 24 września w Naszym przedszkolu odbyła się impreza pod hasłem „Witaj jesień”, gdyż dwa dni temu skończyło się astronomiczne lato, a zaczęła się ta  kolejna pora roku. Na specjalne powitanie jesieni przedszkolaki z grypy „Badaczy” i „Poszukiwaczy” wystawiły dla młodszych kolegów teatrzyk pt.: „Jesienny bal”.

 

Dnia 23 września 2014r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Tego dnia w przedszkolu we wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko, o nasz wspólny dom. Mówiąc o dbaniu o przyrodę, nie można zapominać o jej porządkowaniu.


 

Dnia 30 sierpnia w przedszkolu „Mali Einsteini”, a właściwie obok przedszkola, na gościnnie udostępnionej nam łące odbył się festyn przedszkolny. Był to już II festyn inaugurujący nowy rok szkolny, tym razem 2014/2015.