Dnia 19 czerwca  do naszego przedszkola przybyła super niespodzianka, a mianowicie zjawiła się lodziarnia. Po śniadaniu każdy przedszkolak otrzymał bilety, które upoważniały do tego, aby otrzymać wybranego przez siebie loda. Ta zimna i jakże smaczna przekąska sprawiła dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych.

Dnia 27 maja 2023 odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez nasze przedszkole. Ruszaliśmy spod Strażnicy w Nekli. W rajdzie wzięły udział przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Dzieci, które nie potrafiły samodzielnie jeździć na własnych rowerach, jechały w fotelikach rowerowych.  Nie ważne było, czy rower był mały, duży, różowy, niebieski, na czterech, czy dwóch kółkach. Istotne było, że wszyscy spotkali się w tym samym celu: zażyć troszeczkę ruchu na świeżym powietrzu i spędzić miło czas. Rajd zakończyliśmy przy jeziorze Baba, gdzie można było zjeść pyszną zupę , ciasto i napić się kawki, czy orzeźwiającego soku.  Dzieci miały możliwość zaśpiewać piosenkę dla mamy, wziąć udział w zabawie z chustami Klanzy i zrobić dla siebie lornetkę. Przez cały czas nad naszym bezpieczeństwem czuwał Komendant z Nekielskiego Posterunku Policji.

Radość dziecka ma wartość nieocenioną. Wspiera jego rozwój i sprawia, iż wszelkie troski tracą na mocy. Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Na ten dzień przedszkolaki czekali z utęsknieniem. I w czwartek 1- czerwca, dokładnie w dniu ich święta, wreszcie się doczekali. Właśnie wtedy został zorganizowany Dzień Dziecka, podczas którego czekało na nich może atrakcji. Zabawa, która miała w przy przedszkolnym ogrodzie, trwała kilka godzin. W jej trakcie przedszkolacy, oczywiście nie licząc przerwy na odpoczynek oraz drugie śniadanie -  do woli mogli korzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni, basenu z kulkami czy też spróbować rzucać do celuj. "Wspaniała zabawa", "jest rewelacyjnie", "to najlepszy dzień w moim życiu" - takie i inne komentarze dzieci słyszały nauczycielki przedszkolne we wszystkich bez wyjątku grupach w naszym  przedszkolu.

Jak co roku w tygodniu, kiedy  zbliża się Dzień Mamy w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia otwarte połączone z dedykacją dla Mam. W każdym dniu jedna grupa mogła na swoich zajęciach gościć swoje ukochane mamy i pokazać jak pięknie pracują. Oczywiście na braknie krótkich występów dla ukochanej mamy i słodkiego poczęstunku. Tydzień mija miło i uroczo.

Dnia 19 maja w naszym przedszkolu odbył się Dzień Ślimaka. W tym dniu podróżowaliśmy po całej Europie. Poznawaliśmy zakątki między innymi Holandii, czy Włoch. Przy tym przedszkolaki brały udział w wielu różnych zabawach – tanecznych, matematycznych , a nawet sensorycznych. Mogliśmy także podotykać  ślimaki różnych gatunków. Dla każdego był to niezapomniany dzień.

Dnia 12 maja gościliśmy po raz kolejny Filharmonię Pomysłów. Tytuł przedstawienia „Dźwięki ze starego patefonu”. Mówiło ono tym, że Muzolinka odnalazła patefon i przeniosła się w klimat lat 20-tych, przy okazji zabierając nas wszystkich…. Dzięki niej mogliśmy przyjrzeć się starym kreacjom, posłuchać dawnych przebojów sprzed wielu,  wielu lat. Podróż ta spodobała się każdemu…

Dnia 10 maja do naszego przedszkola przybyli skrzydlaci przyjaciele człowieka. Dzięki opowieścią opiekuna pszczół z PASIEKI MIKOŁAJCZAK, dzieci zdobyły cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. W  trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów. Miały możliwość zobaczyć i podotykać przybory, których używa pszczelarz w swojej pracy, Oczywiście nie zabrakło próbowania najważniejszej rzeczy, czyli miodu, a nawet na koniec spotkania mogliśmy zrobić świecę z plastra wosku pszczelego. Przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół na ziemi.

Ekologia jest bardzo ważna i często w przedszkolu poruszamy tematy z nią związane, dlatego też tym razem  24 i 25 kwietnia w naszym przedszkolu  odbył się Festiwal Teatralny.  Każda grupa, dla każdej grupy przygotowała piękną inscenizację. Celem tych spektaklów  było rozbudzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska. Propagowanie wiedzy proekologicznej oraz  uświadomienie znaczenia przyrody i ochrony środowiska dla życia człowieka i zwierząt. Dziecięca publiczność była pod ogromnym wrażeniem, choreografii, kolorowych kostiumów, ogólnie całej oprawy występu i nagrodziła aktorów  gromkimi brawami.

Dnia 20 kwietnia nasze przedszkole odwiedził Teatr „Kulturka”. Aktorki Wiktoria Dudek i Agnieszka Mińczykowska zajrzały z dziećmi w różne zakątki naszej planety. Opowiedziały o tym jak dbać o naszą piękną, życiodajną Ziemię: o segregowaniu śmieci, o dbaniu o pszczoły, o szanowaniu mórz i oceanów, o nie kupowaniu więcej i więcej. Całość w humorystycznej opowieści stworzonej przez dwie szalone ryby Plum i Bul, mądrą Wiewiórkę i Misia.

Dnia 12 kwietnia kolejny raz mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu Filharmonię Pomysłów. Przedstawienie pod tytułem „ Muzyczne trzewiczki” , którego głównym bohaterem był szewc. Bohater wspomniał , że jest takie powiedzenie ,  że  „szewc bez bytów chodzi”… dlatego jest na boso. Z tego powodu właśnie owy szewc chciał dla siebie zrobić buty, takie , których wcześniej nikt nie widział i nie miał. Stworzone buty były piękne, a przy tym posiadały moce, bo okazało się, że są żywe… Buty te opowiadały o rytmie, rodzajach instrumentów.

Dnia 5 kwietnia w naszym przedszkolu od samego rana była świąteczna atmosfera. Przedszkolacy , którzy przyszli w tym dniu pięknie ubrani, po złożeniu sobie świątecznych życzeń zjedli wspólnie śniadanko. Każda grupa w swojej Sali smakowała wielkanocne potrawy. Po jedzeniu udaliśmy się do nowego ogrodu przedszkolnego, gdzie czekał na nas gość. Gość wyczekiwany i uwielbiany przez wszystkie dzieci – wielkanocny zając! Przedszkolaki w jego obecności musiały zrobić różne zadania, po których wykonaniu okazało się , że na wszystkie pociechy czekają schowane upominki.  Radość dzieci była przeogromna. W tak wesołej i pełnej ciepła atmosferze wróciliśmy na słodką babkę wielkanocną i oraz wspólną zabawę.

Dnia 28 marca w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ważne spotkanie. Mianowicie odwiedził nas stomatolog wraz ze swoimi asystentami. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na modelu szczęki. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez panią dentystkę, a następnie, według jej wskazówek, naśladowały szczotkowanie zębów. Pani Kamila przypomniała również dzieciom o konieczności właściwego odżywiania się, czyli spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Poznaliśmy także narzędzia, które dentysta używa podczas swojej pracy. Niektóre dzieci miały możliwość zaprezentowania swojego pięknego uśmiechu na „fotelu dentystycznym”. Spotkanie było bardzo wartościową lekcją dla każdego, które zakończyło się wręczeniem dyplomu.

Dnia 20 marca wszyscy przedszkolacy z Przedszkola Mali Einsteini udali się na autokarową wycieczkę do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Podzieleni na grupy otrzymaliśmy swojego opiekuna, który poprowadził warsztaty z baletu. Nauczyliśmy się kilku podstawowych kroków, poznaliśmy ich nazwy, a także nazwy kostiumów baletowych. Dzieci po raz kolejny dały dowód tego, że wiedzą jak zachować się w miejscu publicznym i z wielkim zaciekawieniem słuchali zajęć. Podczas drogi powrotnej do przedszkola wszyscy przez okna wypatrywali zwiastunów wiosny, która już tuż tuż….

Dnia 14 marca udaliśmy się całą społecznością przedszkolną do Nekielskiego Ośrodka Kultury, aby obchodzić  Dzień Żaby. Jak wiadomo kolorem przewodnim tego dnia był kolor zielony, dlatego każdy przedszkolak ubrał się w coś zielonego, aby jak najbardziej przypominać bohatera wydarzenia. W NOK-U czekało na nas mnóstwo zadań, zagadek, zabaw, tańców, a także dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje żab oraz gdzie one żyją… największym zaskoczeniem dla dzieci był fakt, że żaba nie zawsze jest ….ZIELONA…. 

Dzień Kobiet, to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno dla dużych, jak i tych małych. W naszym przedszkolu już od samego rana panowała sympatyczna atmosfera. Wiele radości sprawiło dzieciom przedstawienie artystyczne przygotowane przez kolegów i koleżanki z grupy „TROPICIELE”. Następnie w salach można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawili się wszyscy przedszkolacy. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli piękne laurki i niespodzianki swoim koleżankom. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o tym, że czas był miło spędzony. Święto Kobiet, które co roku obchodzimy, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku pamiętania o swoich koleżankach.

 

Dnia 7 marca 2023 roku odwiedził nas wyjątkowy gość. Pani Anna Margasińska. Jest to Pani, która zajmuje się robieniem biżuterii z przeróżnych kamieni. Dlatego przychodząc do naszego przedszkola zabrała ze sobą wszystkie swoje akcesoria. Mieliśmy przyjemność  posłuchać o właściwościach tych kamieni , nawet zobaczyć z bliska i sprawdzić fakturę. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał specjalne koraliki, gumki i mógł zrobić swoją wymarzoną bransoletkę dla siebie, czy osoby bliskiej.

Dnia 23 lutego w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Parasola”. Dzieci poznały historię parasola oraz jego funkcję… Jest  to funkcja  ochronna. Wszyscy wiedzą, że parasolka chroni przed deszczem i słońcem, ale nasi przedszkolacy dowiedzieli się również, że parasol to taka tarcza ochronna  przed samotnością , smutkiem, troskami, strachem, złem… I, że każdy może być dla kogoś taką tarczą ochronną pamiętając o kimś lub służąc pomocą. W tym dniu dzieci mogły wesoło tańczyć w rytm muzyki, zrobić piękne i kreatywne prace plastyczne związane właśnie z parasolką, czy brać udział w zabawach matematycznych i ruchowych. Wszystkim bardzo miło i radośnie płynął czas.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą…Tym razem, dnia 16 lutego 2023 roku w Nekielskim Ośrodku Kultury zorganizowany został bal karnawałowy pod tytułem „W Stumilowym Lesie”. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, batmanów, piratów, czy policjantów, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i zadaniach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dnia 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a  22 stycznia  Dzień Dziadka, to niezwykłe dni, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków, pełne radosnych uśmiechów, wzruszeń i łez. W życiu i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta ?

Dnia 18 stycznia 2023 odbyło się kolejne spotkanie z Filharmonią Pomysłów. Przedstawienie miało tytuł „Fabryka Muzotronika”.Mówiło o poszukiwaniu dźwięków, których nikt wcześniej nie słyszał. Dyrektor Fabryki Muzotronika tworzył przedmioty, które miały wydawać nowe dźwięki. Wyszło na jaw, że gitara skrywała w sobie wiele tajemnic. Na pozór zwykłe pudło rezonansowe było skarbnicą  wcześniej nieznanych dźwięków. Potrafiło opowiedzieć niejedną historię, która wydarzyła na magicznej pięciolinii.

Dnia13 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się odbyło się wyjątkowe spotkanie. Odwiedził nas Burmistrz Miasta i Gminy Nekla dr Karol Balicki. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia filmiku- wywiadu, który dzieci przeprowadziły z gospodarzem naszego miasta. Burmistrz chętnie odpowiadał na dociekliwe pytania dzieci, próbował razem z nami szukać rozwiązań różnych problemów oraz zmagań. Jednak wiedząc, że Burmistrz nie pracuje sam postanowiliśmy zorganizować nadzwyczajną Radę, aby w praktyce przekonać się jak realizowane są wnioski mieszkańców miasta. Do naszego nadzwyczajnego spotkania dołączyli też Przewodniczący Rady Miasta p. R. Kuszak, z-ca przewodniczącego p. M.Kubiaczyk, radny J.Przybylski oraz p. Cz.Kozielski. Na ręce Burmistrza dzieci złożyły wnioski oraz postulaty dotyczące bliskich nam tematów i problemów. Znalazł się tutaj m.in. wniosek o wytyczenie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej przy nekielskim parku, wniosek o możliwość korzystania przez dzieci z Gminnej  Hali Widowiskowo – Sportowej, a także wniosek o wytyczenie ścieżki rowerowej na terenie Miasta i Gminy Nekla – łączącej trasę rowerową z Nekielką.

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami , na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta wyjątkowe i magiczne. Miła i radosna atmosfera udzielała się dzieciom od samego rana. Przedszkolacy mieli okazję obejrzeć świąteczne przedstawienie, po którym zawitał do nas specjalny gość – gwiazdor. Każdy z niecierpliwością czekał, aż dostanie swój prezent. Następnie przyszedł czas na spotkanie wigilijne w każdej grupie. Dzieci zanim zasiadły do stołów, złożyły sobie życzenia. Później zajadając się wigilijnymi potrawami, rozmawialiśmy, słuchaliśmy kolęd w miłej i serdecznej atmosferze. Takie szczególne momenty wzmacniają wzajemne relacje.

Dzień 6 grudnia , to magiczny dzień. Wszyscy czekają na specjalnego gościa…W tym właśnie dniu do naszego przedszkola przybył długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Pojawił się u nas mimo braku śniegu. Powitaliśmy go krótkim występem przygotowanym przez grupę Tropicieli o raz Podróżników. Piękne piosenki i wierszyk ożywił wszystkie dzieci , a nawet Mikołaja, do tego stopnia, że wszyscy razem tańczyli do jednej z piosenek. To wszystko sprawiło ,że Święty Mikołaj upewnił się w przekonaniu, że dzieci z Przedszkola  Mali Einsteini  są grzeczne i zasługują na prezent. Każdy przedszkolak mógł uściskać naszego gościa. To było magiczne spotkanie…

Dnia 1 grudnia w naszym przedszkolu zapachniało już świętami .A to wszystko za sprawą choinek, po które wyruszyliśmy zaraz po smacznym śniadaniu. Udaliśmy się do Pięczkowa obok Orzechowa. Znajduje się tam plantacja , na której mogliśmy zobaczyć wiele odmian drzewek świątecznych. Dowiedzieliśmy się jak ścina się takie drzewko oraz ja należy zapakować je i przygotować do transportu. Każda grupa po obejrzeniu wszystkich drzewek wybrała to jedno najpiękniejsze, które trafi na ich salę. Dodatkowo dzieci odwiedziły również zamieszkujące tam zajączki. Na koniec w ten chłodny dzień czekał nas ciepły poczęstunek, hot-dog, czyli ulubiony przysmak każdego dziecka. To był dzień pełen wrażeń.

Dnia 24 listopada w zaprzyjaźnionym Nekielskim Ośrodku Kultury odbył się balik andrzejkowy. Dzieci przebrane w piękne stroje mogły przekonać się kim zostaną w przyszłości…Aby dowiedzieć się co nas czeka ,przenieśliśmy się do krainy gwiazd. Na każdej z nich czekały na nas zadania do wykonania. Ze wszystkimi świetnie dzieci dały sobie radę. Wszystkie przedszkolaki wesoło tańczyły w rytm dziecięcych piosenek. Dzień pełen wrażeń, spędzony w szalonej atmosferze zostanie na długo w naszej pamięci.

Dnia 23 listopada kolejny raz odwiedziła nas Filharmonia Pomysłów. Przedstawienie pod tytułem „ Monia Kakofonia” mówiło o, poszukiwaniu najstarszego instrumentu świata – głosu. Nie zabrakło wspólnego śpiewania i zabawy ruchowej. Już nie możemy się doczekać kolejnego występu…

Dnia 22 listopada obchodzimy Dzień Kredki. Każde dziecko kiedyś rozpoczyna swoją przygodę z kolorowymi kredkami. Rysowanie rozwija wyobraźnię, zachęca dzieci do zabawy i towarzyszy im przez cały okres nauki. Rysowanie to także wielka frajda i ważny trening dla wszystkich pociech.. W naszym przedszkolu przedszkolaki świętowały ten dzień w swoich grupach. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowania, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych oraz ruchowych. Było nawet ostrzenie kredek na czas…Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień.

Dnia 10 listopada mając na uwadze obchodzone w listopadzie imieniny Marcina, podjęliśmy wyzwanie pieczenia rogali. Zapoznawszy się z tradycją, składnikami oraz sposobem przygotowania rogali, dzieci podjęły działania. Z zaangażowaniem formowały rogaliki, nadziewały je jabłkami, a następnie przekazane do kuchni, gdzie piekły się pod fachowym okiem. Takie zajęcia, wprowadzające dzieci w świat sztuki kulinarnej pozwalają zdobywać nowe doświadczenia za pomocą zmysłu smaku, zapachu, dotyku. Było wyjątkowo, a przede wszystkim pracowicie i smacznie!

Dnia 2 listopada odwiedziła nas po raz kolejny Filharmonia Pomysłów, tym razem z przedstawieniem „ Mapa Dźwiękologów”. Na początku wszyscy gimnastykowali się wraz z Panią Ziutą. Dzieci zwiedzały także po mapie miasto Symfonia. Poznawały tajemnice tego miasteczka kolejno wykonując wyznaczone im zadania. Musiały rozpoznać różne dźwięki , odgadnąć jaki zawód wykonywała Pani Ziuta, a na koniec podać nazwy instrumentów oraz pokazać w jaki sposób dany instrument kłaniał się publiczności. Na szczęście wszystkie zadania zostały rozwiązane bez żadnych problemów. Zabawy było co nie miara.

Dnia 28 października cała społeczność przedszkolna udała się na wycieczkę do zaprzyjaźnionego Schroniska dla zwierząt w Skałowie. Celem wyjazdu było przekazanie uzbieranych przez dzieci środków pieniężnych na zakup potrzebnej karmy dla psów, czy kotów. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się od pracowników schroniska jak funkcjonuje schronisko, zobaczyły boksy gdzie przebywają pieski, pomieszczenia dla kotków. Dodatkowo bardzo ważnym elementem wycieczki było utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas spotkania z psem, którego nie znamy, czy się boimy. Była to bardzo ważna lekcja dla nas wszystkich, którą na zawsze zapamiętamy.

Dnia 20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Tutejsi seniorzy co roku w Nekielskim Ośrodku Kultury spotykają się, by wspólnie świętować bawić się i wesoło spędzać czas. Postanowiliśmy upiększyć im te chwile naszym występem. Grupa Badaczy, jako przedstawiciele całej społeczności przedszkolnej od kilku tygodni przygotowywali program artystyczny. Dzieci odważnie śpiewały piosenki, recytowały  wiersze, a nawet zatańczyły. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkim upominkiem.

Dnia 17 października dzieci z Przedszkola Mali Einsteini wyruszyły do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem jesieni. W tym dniu pogoda była wyjątkowo piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały jesienne dary- kasztany, kolorowe liście, żołędzie. Po powrocie do przedszkola wszystkie skarby ozdobiły kąciki przyrodnicze, oraz posłużyły do różnych prac plastycznych.

W dniu 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W tym właśnie dnu od rana czuć było atmosferę wielkiego święta. Dzieci wraz z ciociami ,odświętnie ubrane spotkały się na Sali u jednej z grup Badaczy, aby celebrować to święto. Najstarsze dzieci przygotowały część artystyczną dla wszystkich gości. Były wiersze, piosenki ,a nawet tańce. Wyjątkowy jesienny dzień. Życzenia złożone przez Panią Dyrektor Annę Czyżewską wlały w serca pracowników przedszkola dużo otuchy i dodały sił do podejmowania wyzwań, jakie czekają na wszystkich każdego dnia.  To był piękny dzień.

Dnia 13 października jest obchodzony Dzień Ratownika Medycznego, z tej właśnie okazji nasze przedszkole odwiedziła Pani Natalia Kotecka, ratownik medyczny, która na co dzień pracuje w Szpitalu Powiatowym we Wrześni. Spotkanie podzielone było na dwa dni…19 października na parterze u grup WYNALAZCY, ODKRYWCY, PODRÓŻNICY, natomiast 20 października u grup starszych TROPICIELI I BADACZY. Głównym celem wizyty było przekazanie naszym podopiecznym praktycznej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku i sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Spotkanie z Panią ratownik przebiegało w przemiłej atmosferze. Na początku Pani Natalia wyjaśniła dzieciom na czym polega  jej praca oraz zaprezentowała akcesoria używane przez nią w codziennej pracy. Podczas pogadanki przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratunkowych  a także dowiedziały się jak należy rozmawiać z dyspozytorką. Omówiły również zasady udzielania pierwszej pomocy w razie zasłabnięć, złamań, skaleczeń. Największe jednak zainteresowanie wzbudziły ćwiczenia praktyczne na fantomie. Przedszkolaki pod fachowym okiem Pani ratownik naśladowały masaż serca i sztuczne oddychanie. Później podzielone na grupy miały okazję udzielić  pomocy osobie ( lalce) skaleczonej i założyć w odpowiedni sposób opatrunek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń. Przedszkolaki zdobyły wiedzę i umiejętności dzięki, którym w przyszłości mogą uratować czyjeś zdrowie i życie.

Dnia 12 października 2022 roku mieliśmy okazję po raz kolejny spotkać się z Filharmonią Pomysłów. Tym razem spektakl nazywał się „Fryzjer Brzdękobrzdęcki” i opowiadał o perypetiach fryzjera. Dzieci mogły przeistoczyć się w rolę klienta, który musi zrobić coś ze swoim wyglądem. Fryzjer postarał się , aby każdy z nich miał dopasowaną fryzurę. Zabawy było co nie miara i radości dzieci oczywiście też.

Dnia 3 października 2022 do naszego przedszkola zawitał gość specjalny. Był to Pan Bartek ze swoimi magicznymi klockami LEGO oraz robotami. Dzieci mogły zobaczyć pracę robotów, które sterowane były pilotami, a nawet same próbowały nimi kierować. Inne natomiast podzielone na zespoły musiały wykonać ważne zadanie. Po otrzymaniu komputera ,a w nim instrukcji musiały zbudować  z klocków LEGO zwierzęta. Ale nie były to zwykłe zwierzęta,  ponieważ poprawnie złożone i podłączone do komputera poruszały się i wydawały różne dźwięki. Przedszkolacy byli zachwyceni takim miłym i niespodziewanym spotkaniem….

Dnia 1 października obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Muzyki. Właśnie z  tej okazji w poniedziałek 3 października całą przedszkolną społecznością udaliśmy się do Nekielskiego Ośrodka Kultury, a wszystko po to by wspólnie odnaleźć muzyczne klucze i sprawdzić co kryje się za drzwiami do "Krainy Muzyki". Jednak to nie był koniec muzycznych wrażeń, bo już 5 października mieliśmy okazję poznać historię powstania skrzypiec, spróbować z jakim zadaniem w swojej pracy musi zmierzyć się lutnik, a także usłyszeć niezwykle magiczny głos z wyczarowanych skrzypiec. Były to dla nas niezwykle muzyczne dni.

Dnia 30 września 2022 roku z okazji Dnia Chłopca cała  społeczność  przedszkolna wybrała się na pierwszą w tym roku wycieczkę, do Historyland. Historyland to wystawa z kloców LEGO. Wystawa ta, miała miejsce na Targach Poznańskich. Mogliśmy zobaczyć tam budowle nad którymi pracowano nawet kilka  miesięcy i składają się z setek tysięcy klocków LEGO. Interaktywna wystawa z klocków  przedstawiała historię dziejów Polski. Bitwa pod Grunwaldem, Biskupin, Westerplatte, Stocznia Gdańska, Rynek Główny w Krakowie. Dzieci miały nawet okazje same spróbować swoich możliwości w budowaniu, ponieważ znajdowało się tam miejsce specjalnie przeznaczone dla małych twórców. Wszyscy byliśmy zachwyceni zwiedzając wystawę i każdy co chwilę mówił tylko jedno słowo – „wow” ;)

Dnia 26 września mogliśmy po raz pierwszy w naszym przedszkolu gościć Teatr  „Kurtynka.” Wystawione zostało przedstawienie  pod tytułem "Porządek i higiena".  Spektakl ten  był dla nas wszystkich lekcją właściwego zachowania, dbania nie tylko o higienę osobistą, ale również porządek wokół siebie oraz  właściwe relacje z naszymi kolegami i koleżankami. Oczywiście nie zabrakło także sporej dawki śmiechu i świetnej zabawy.

W piątek 23 września 2022 roku całą społecznością przedszkolną spotkaliśmy się na placu przy OSP Nekla, a wszystko po to by wspólnie świętować Dzień Przedszkolaka, a także podczas pasowania przyjąć w szeregi „Małych Einsteinów” nowych przedszkolaków. Na miejscu przywitała nas Filharmonia Pomysłów, razem z nią wyruszyliśmy w podróż po najdziwniejszych zakątkach świata. Pogoda dopisała, słoneczko świeciło, a przedszkolaki, ciocie i rodzice mogli się świetnie bawić sprawdzając swoje umiejętności podczas wieszania skarpet i szukania dla nich pary. Dowiedzieliśmy się, że istnieją cztery rodzaje skoków, jednak jak się okazało najlepiej sprawdzamy się w tych najtrudniejszych- susach. Ponadto skakaliśmy w workach, podróżowaliśmy pojazdem kosmicznym, a nawet odwiedziliśmy pełną spokoju Japonię. To co najpyszniejsze Filharmonia Pomysłów zostawiła dla nas na sam koniec wspólnej zabawy- a była to niezwykle pyszna, słodka i rozpływająca się w ustach „Chocolate”. Gdy końca dobiegła już niezapomniana podróż po pełnych niespodzianek krainach przyszedł czas na to czego dzieci wyczekiwały najbardziej-Pasowanie. Dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem we wrześniu tego roku złożyły „przysięgę przedszkolaka”, a następnie zostały przez Panią Dyrektor pasowane na „małych einsteinów”.

Dnia 15 września na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to takie małe święto, które ma na celu pobudzanie pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywanie trudności. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto celebrujące inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału, tam gdzie nikt się go nie spodziewa. Przedszkolaki tego dnia przyszły ubrane w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej "Kropce". Tego dnia w przedszkolu podejmowaliśmy wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talent, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Oczywiście jak można się domyślić motywem przewodnim całego dnia była kropka. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, muzycznych, matematycznych, a w szczególności plastycznych właśnie z kropką. To był niezwykle kolorowy, pełen pasji i zaangażowania dzień.